12 września, 2009

"Artyści mówią NIE rakowi" - aukcja na leczenie Pauliny Pruskiej

Takich aukcji charytatywnych jest dosłownie kilka w roku. Prawie 120 prac, w tym: Pawła Althamera, Maurycego Gomulickiego, Anety Grzeszykowskiej, Anny Molskiej, Pauliny Ołowskiej, Karola Radziszewskiego, Wilhelma Sasnala, Janka Simona czy Trutha, będzie można licytować 24 września w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Aukcję „Artyści mówią NIE rakowi”, z której pieniądze są przeznaczone na leczenie choroby nowotworowej Pauliny Pruskiej, zorganizowały jej siostra Marta i Katarzyna Maciąg z grupą Przyjaciół. Dzięki hojności artystów i galerzystów, wsparciu MSN oraz artinfo.pl udało się przygotować naprawdę bardzo ciekawy zestaw prac (pełna lista dostępna jest tutaj). Oczywiście, jak zawsze w takich sytuacjach, aukcję poprowadzi Andrzej Starmach.
Takie aukcje charytatywne to rzadka w naszym kraju możliwość licytowania prac czołówki polskiej młodej sztuki, których prace częściej pojawiają się na aukcjach w Europie Zachodniej i USA niż w Polsce. Równocześnie wydając pieniądze na tej aukcji będziemy mieli poczucie pomocy konkretnej osobie – Paulinie. Więcej informacji na temat Pauliny i jej walki z chorobą można przeczytać na stronie jej bloga http://paulapruska.blogspot.com/
Wszystkich zapraszamy na aukcję 24 września o godzinie 18 w MSN przy ulicy Pańskiej 3. Wcześniej tego dnia, od 10 do 17, będzie można obejrzeć prace. Oczywiście Ci, którzy nie będą mogli licytować osobiście, mogą to zrobić za pośrednictwem artinfo.pl.
Na zdjęciach prace Wilhelma Sasnala, Anny Molskiej i Trutha (Krystiana Czaplickiego)

Brak komentarzy: