03 marca, 2010

Dziś rozpoczynają się 12 targi Armory Show

Wielkim party w Museum of Modern Art (MoMA) rozpoczną się dziś wieczorem (jutro nad ranem czasu polskiego) 12 nowojorskie targi Sztuki Armory Show. Potrwają do niedzieli.
Już po raz drugi Armory Show 2010 nie skupią się jedynie na sztuce najnowszej. W nowo zaanektowanym nabrzeżu 92 (Pier 92) nad Hudson River znajdzie się część Armory Show-Modern, na której swoją ofertę pokażą dealerzy. W zawsze używanym nabrzeżu 94 (Pier 94) znajdą swoje miejsce galerie oferujące sztukę najnowszą. Ciekawostką będzie specjalna sekcja Focus Berlin, na której swoje najnowsze prace pokaże Tomasz Kowalski, reprezentowany właśnie przez berlinką galerię carliergebauer.
W targach Armory Show nie biorą udziału polskie galerie. Z Europy Środkowo-Wschodniej w Nowym Jorku zaprezentują się dwie galerie – znany i poważany w Nowym Jorku rumuński Plan B (Kluż/Berlin) oraz debiutująca w „Wielkim Jabłku” czeska galeria Vernon z Pragi.
W Nowym Jorku mamy oczywiście swojego korespondenta, Wojtka Wilczaka, który obiecał nam przesłać korespondencję zarówno z targów Armory Show, jak i z pokazu nowych prac z kolekcji Susan i Michaela Hortów, który co roku odbywa się w Nowym Jorku.
Przypomnijmy, że Susan i Michael są właścicielami jednej z najciekawszych nowojorskich kolekcji sztuki najnowszej. Są także kolekcjonerami polskiej sztuki – Wilhelma Sasnala, Rafała Bujnowskiego, Roberta Kuśmirowskiego, Jakuba Juliana Ziółkowskiego czy Pawła Książka. Zapraszamy na relacje z Armory Show i imprez towarzyszących targom na początku przyszłego tygodnia.
Na zdjęciach:, ubiegłoroczne party w MoMA; wnętrze Pier 94 podczas targów; prace Tomasza Kowalskiego (carliergebauer) i Cipriana Muresana (Plan B/Mihail Nicodim).

Brak komentarzy: