01 września, 2010

2 września - Mariusz Tarkawian zaprasza na rejs po Wiśle


W imieniu fundacji In Situ oraz ArtBazaar Records chcieliśmy serdecznie zaprosić na jutro, 2 września do Warszawy na Plener-Rejs po Wiśle z Mariuszem Tarkawianem. Na razie za oknem jest bardzo mokro i zimno, ale do jutra do wieczora (początek imprezy o godzinie 19) ma zrobić się cieplej i może nawet wyjrzy słońce.
Formuła Pleneru-Rejsu nawiązuje do prac Tarkawina spod znaku firmy "Szybki Bill", w ramach której wykonywał rysunki "z sybkością automatu". W rejsie po Wiśle oprócz artysty weźmie udział wielu innych uczestników - całe wydarzenie ma mieć charakter sytuacji, w której wszyscy uczestnicy w miłej atmosferze oddadzą się czynnościom plastycznym. Mamy nadzieję, że chętnie przyłączą się do rysowania wraz z Tarkawianem. Z drugiej strony projekt nawiązuje do tradycji rysunku reportażowego, gatunku w tej chwili już prawie zapomnianego.Podczas rejsu towarzyszyć nam będzie muzyka Mariusza Tarkawiana, która jest nowym wątkiem w twórczości artysty. Zaowocował on ostatnio wydaną przez ArtBazaar Records winylową płytą "ameboid". Płytę będzie można obejrzeć na statku, a także ją kupić. Będzie można też poprosić artystę o podpis na płycie, a kto wie, może i o niewielki rysunek? Miejsca na okładce jest sporo...
Prace, które powstaną w czasie rejsu, zarówno Tarkawiana jak i innych uczestników, będą następnie prezentowane na wystawie w warszawskiej Galerii Program, od 16 września.


Plener-Rejs zacznie się 2 września o godzinie 19.00 w Warszawie na przystani przy pomniku Syrenki, obok mostu Świętokrzyskiego (zobacz narysowaną przez artystę mapkę). Potrwa około dwóch godzin. Mamy też ogromną prośbę – z powodu ograniczonej ładowności statku prosimy o mejlowe zapisywanie się na udział w rejsie pod adresem fundacja@insitu.pl.

Brak komentarzy: