06 września, 2010

Konrad Smoleński oraz Przemysław Etamski - "Niuniuni gra na psie" (ABR 003)

22 września, podczas koncertu w galerii Leto w Warszawie, oficjalną premierę będzie miała kolejna płyta z naszego projektu "Nagrywamy dźwięki polskiej sztuki". Będzie to płyta Konrada Smoleńskiego i Przemysława Etamskiego "Niuniuni gra na Psie" (ABR 003). Muzyka zawarta na płycie to szum elektryczności, koncert przepływu cząstek w low noise. Pamiętacie pierwszego Aliena? Najbardziej mrocznego, nakręconego przez Ridleya Scotta. Ten niepokojący klimat, wyładowania elektryczne, mgła, wszelkie odcienie stali i szarości, kosmiczny złom w przestrzeni kosmicznej to ten klimat. To też klimat z drugiej części Aliena kiedy Ripley wraca na planetę LV-426 sprawdzić co się stało z załogą umieszczonej tam placówki. Gdzieś w kosmosie budzi się aparatura stacji kosmicznej, pojawia się jedno, małe niebieskie światełko, komputer rozpoczyna protokół przywracania czynności życiowych wśród załogi, ale zanim to nastąpi...posłuchajcie co się dzieje z... maszynami.

"Niuniuni gra na psie" to wystąpienia audio performance Konrada Smoleńskiego w których artysta używa przez siebie skonstruowanego instrumentu zrobionego z czaszki psa. W prezentowanym przez ArtBazaar Records projekcie towarzyszą mu Przemysław Etamski (elektronika) i Daniel Szwed (instrumenty perkusyjne).

Premierze płyty towarzyszyć będzie koncert innego wcielenia muzycznego Konrada Smoleńskiego - zespołu Brownnote. Tego samego dnia premierę będzie miała kolejna płyta z naszego projektu "Les danses macabre" Samorządowców (ABR 004). Więcej na temat koncertu i płyty już w nadchodzącym tygodniu.

Tak jak w poprzednich edycjach, 66 egzemplarzy płyty posiada autorską okładkę zaprojektowaną i wykonaną własnoręcznie przez artystę (Konrada Smoleńskiego). Każda z tych okładek jest unikatowa, opisana i numerowana. Już od dzisiaj, wraz z edycją standardową, płyty są do nabycia w naszym sklepie interenetowym.

Zapraszamy.

1 komentarz:

Visual Culture pisze...

o rynku sztuki proszę