08 września, 2010

Biennale w Poznaniu i w Łodzi - start w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend (11 września) w Poznaniu i Łodzi rozpoczną się najważniejsze w tych miastach tegoroczne wydarzenia związane ze sztuką – Mediations Biennale 2010 w Poznaniu oraz Focus Łódź Biennale 2010 w Łodzi.
Oba miasta postanowiły oficjalnie otworzyć biennale tego samego dnia. Jednak nie po to, aby konkurować, ale…, co rzadkie w polskiej rzeczywistości, współpracować. W każdym z biennale jedna wystawa będzie „pomostem” między oboma wydarzeniami. Focus Biennale oraz Mediations Biennale wykupiły również wspólnie ogłoszenia w zachodnich pismach o sztuce, o czym pisał na OBIEGU Grzegorz Borkowski.
Nie będę wymieniał długiej listy wydarzeń w obu miastach, jeszcze dłuższej listy artystów. Poszukajcie sami na stronach biennale w Łodzi i Poznaniu: http://www.biennalelodz.pl/
oraz na http://www.mediations.pl/.
Możecie się także przyłączyć do fanów obu wydarzeń na Facebuku: tutaj MediationsBiennale, a tu FocusBiennale. Lub też, jak wolicie czytać blogi, przeczytać bloga relacjonującego przygotowania do biennale w Łodzi http://biennalelodz.blogspot.com/.
Zapraszamy we wrześniu do Łodzi i Poznania! A najlepiej w najbliższy weekend.

Brak komentarzy: