14 września, 2010

Samorządowcy „Les danses macabre” już w przyszłą środę

„Les danses macabre” to najbardziej rockowy z naszych dotychczasowych projektów. Nie może być inaczej, gdyż za projektem tym stoi Adam Witkowski, artysta trójmiejski, znany z wielu przedsięwzięć muzycznych z najbardziej spektakularnym „Gównem” na czele. W tej muzycznej podróży po świecie familijnego punk rocka Adamowi towarzyszy jego córka Maja. Maja za bębnami Samorządowców usiadła kilka lat temu, w czasie kiedy nie miała jeszcze prawa nazywać się nastolatką. Na szczęście w muzyce punkowej nie liczą się metryki, tylko zaangażowanie i energia. Właśnie tej energii jest tu bardzo dużo.
Gdyby płyta ta powstała w Stanach Zjednoczonych bylibyśmy świadkami narodzin megagwiazdy na skalę White Stripes, bo powierzchownie Samorządowcom bardzo blisko do duetu z Detroit. Skład – tylko gitara i perkusja, rodzinne związki oraz muzyczne poszukiwania na przecięciu minimal'u, blues'a i punk'a. Wyrastając z podobnych korzeni w sprytny sposób docierają jednak do jeszcze wielu innych „szufladek muzycznych” – piosenki religijnej, folku czy metalu, mieszając wszelkie style i gatunki. Na płycie pojawili się także goście – Mikołaj Trzaska i Swami Karmayogi Saraswati.

Przypomnijmy, 22 września o godzinie 19 w Galerii LETO podczas koncertu zespołów Brownnote (Smoleński/Szwed) i Samorządowcy (Adam i Maja Witkowscy) będzie miała miejsce premiera dwóch kolejnych płyt wydawnictwa ArtBazaar. Oba występy będą rejestrowane na potrzeby późniejszych wydawnictw ArtBazaar Records. Serdecznie zapraszamy.Miejsce: Galeria Leto, Warszawa, ulica Hoża 9c
Czas: 22 września (środa), godzina 19
Na zdjęciach ręcznie wykonane okładki do edycji limitowanej płyty autorstwa Adama Witkowskiego.

Brak komentarzy: