30 listopada, 2010

Promocja koncertowej płyta KOT-a w ArtBazaar Records, koncert Grupy KOT oraz wystawa "Archiwum Grupy KOT" - wszystko w Mikołajki w Poznaniu

Już na początku grudnia ukaże się kolejna płyta ArtBazaar Records. Będzie to prawdziwy rarytas – na winylu o numerze ABR 005 będzie można posłuchać koncertu Grupy KOT zarejestrowanego w 24 czerwca w Krakowie. Jak zawsze płyta będzie wydana w nakładzie 250 egzemplarzy, z czego 66 nich będzie w specjalnych okładkach zaprojektowanych, wykonanych i sygnowanych przez Wojciecha Bąkowskiego, lidera Grupy KOT. O płycie i okładkach jeszcze napiszemy, tymczasem jednak o czymś innym – z okazji wydania płyty poznańska Galeria Stereo przygotowała wyjątkowe wydarzenie. Już w najbliższy poniedziałek 6 grudnia o godzinie 19 w poznańskim Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się koncert Grupy KOT, a godzinę później w Galerii Stereo otwarta zostanie wystawa „Archiwum Grupy KOT”.
Jak piszą Zuzanna Hadryś i Michał Lasota z Galerii Stereo, wydanie koncertowej płyty KOT-a przez ArtBazaar jest dla nich okazją, aby zaaranżować większe wydarzenie, mały festiwal KOT-a, na który poza promocją płyty, składać się będzie wystawa w Galerii Stereo oraz koncert w sali Teatru Ósmego Dnia. To w pewnym sensie powrót KOT-a do Poznania, miasta w którym grupa powstała i w którym mieszkają jej aktualni performerzy (Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Przemysław Sanecki), ale w którym wystąpi po ponad dwuletniej przerwie.
To wyjątkowe wydarzenie wydarzenie w działalności Galerii Stereo, jak i ArtBazaar Records. Legendarna formacja audioperformance, której założycielem jest Wojciech Bąkowski istnieje od 2004 roku, koncertując w kraju i zagranicą w najznakomitszych instytucjach sztuki współczesnej (m.in. CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa; Muzeum Sztuki, Łódź; Zachęta, Warszawa; Kunst Werke, Berlin; Brugge Central, Belgia). W historii grupy w jej skład wchodzili tacy artyści jak: Konrad Smoleński, Leszek Knaflewski czy Tomasz Mróz.
Poza muzyką, archiwum KOT-a zawiera fotografie, rysunki, grafiki, kasety magnetofonowe i teledyski. Wszystko to, składa się na wystawę. Będzie ona zatem niecodzienną okazją, by zajrzeć do zamkniętych dotąd szuflad archiwum KOT-a.

koncert (Teatr Ósmego Dnia), 6 grudnia, godz.19.00
wernisaż wystawy Archiwum Grupy KOT (Galeria Stereo), 6 grudnia, godz.20.00
płyty winylowe koncertu Grupy KOT do nabycia podczas koncertu oraz wernisażu w Poznaniu oraz wkrótce na stronie
www.artbazaarrecods.pl

Brak komentarzy: