27 grudnia, 2010

Cztery polskie galerie wezmą udział w 42. targach Art Basel w 2011 rokuPo „chudym” dla polskich galerii 2010 roku przyszły rok na Art Basel znów zapowiada się „tłusto”. Znów w tych najważniejszych targach sztuki współczesnej i najnowszej wezmą cztery galerie. Dwie z nich to te, które brały udział w tegorocznej edycji, czyli Fundacja Galerii Foksal (FGF) z Warszawy i Galeria Starmach z Krakowa. Obie te galerie wezmą udział w głównej części targów: FGF – sztuki najnowszej, a Starmach – sztuki współczesnej (wśród dealerów rynku sztuki).
Oprócz nich w Messe w Bazylei zaprezentują się dwie galerie, które uczestniczyły w targach Art Basel dwa lata temu – Raster z Warszawy i Żak/Branicka z Berlina.
Raster pokaże „historyczne” projekty duetu KwieKulik w części nazwanej Art Feature, gdzie wybrane galerie pokazują konkretne projekty jednego lub kilku artystów (można to nazwać kuratorowanymi „mini-wystawami”). Galerie z tej sekcji umiejscowione są w tej samej części, co główne targi, wymieszane z pozostałymi galeriami i o uczestnictwie w projekcie świadczy tylko niewielka tabliczka oraz spójność zawartości stoiska. Obok prac KwieKulik pokazane zostana m.in. prace Lygii Clark, Alighiero Boetti, Rikrita Tiravaniji, Jimmie Durhama czy Davida Hammonsa.
Z kolei Żak/Branicka weźmie udział w części poświęconej prezentacji młodej sztuki – Art Statement. Dwa lata temu ta galeria pokazywała na Art Basel prace Pawła Książka. Teraz czas na prezentację prac Agnieszki Polskiej, młodej, ale już bardzo znanej i lubianej przez czytelników ArtBazaar artystki (4. miejsce w naszym rankingu na najciekawszy debiut artystyczny 2008 roku). Obecnie trwa jeszcze (do 21 stycznia) solowa wystawa Agnieszki Polskiej w Kunstmuseum DieselKraftwerk w Cottbus przy granicy polsko-niemieckiej, na którą zapraszamy.
Dla przypomnienia w przyszłym roku targi w Bazylei odbędą się od 15 do 19 czerwca.

Brak komentarzy: