16 grudnia, 2010

„Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle” - spotkanie i licytacja w Heppen Transfer w najbliższą sobotę

Końcówka mijającego roku jest naprawdę wymagająca dla osoby która nie chciałaby uronić kropli z oferty jaką przygotowano dla miłośników sztuki i kolekcjonerów. Dziesiątki aukcji, w tym niesamowity zalew aukcji charytatywnych, premiery, wernisaże, spotkania autorskie… Trudno w tym wszystkim znaleźć chwilę na „konsumpcję” zobaczonych wystaw czy kupionych książek czy prac. Jutro na facebooku zobaczymy kolejne zaproszenia na wystawy, aukcje czy premiery książkowe. Mamy wrażenie że podaż oferty znacząco przekroczyła popyt i możliwości jej absorpcji przez zainteresowanych. W naszym kraju rynek podmiotów i oferty przygotowywanej dla miłośników sztuki ( w tym kolekcjonerów) rozwija się szybciej niż osób które mogłyby to „skonsumować”. Stąd też po części zaskakujące wyniki niektórych ostatnich aukcji. Koronnym przykładem jest tu ostatnia (ósma) aukcja fotografii kolekcjonerskiej. Być może jest to sytuacja, jakiej coraz częściej będziemy świadkami i jest ona bardziej naturalna niż skrajny deficyt lat minionych.

Niemniej pisząc to wszystko chcielibyśmy namówić was na jeszcze jeden wysiłek. W najbliższą sobotę w galerii Heppen Transfer w Warszawie odbędzie się spotkanie towarzyskie połączone z licytacją prac sztuki najnowszej. Wiele czynników wskazuje na wyjątkowość tej inicjatywy. Formuła wydarzenia zakłada połączenie spotkania towarzyskiego, w trakcie którego będzie można spotkać się i porozmawiać, wymienić poglądy i opinię (ot choćby na temat końcówki mijającego roku), obejrzeć wybrane prace specjalnie przygotowane przez wiodące galerie warszawskie i w trakcie spotkania kupić upatrzone prace.Wyjątkowy jest dobór prac. Wyselekcjonowane na licytacje prace to często pierwszorzędne prace znakomitych artystów. Najlepszym przykładem niech tu będzie fotografia Doroty Buczkowskiej i Przemysława Dzienisa (na reprodukcji), jaka była przebojem tegorocznego Paris Photo, czy też prace Olafa Brzeskiego, Konrada Smoleńskiego, Jadwigi Sawickiej czy Radka Szlagi.
Część dochodu z aukcji zostanie przeznaczona na Dom Aktora Weterana w Skolimowie. Organizatorzy będą też sprzedawać cegiełki, a zebraną kwotę przeznaczą na opłacenie wynajmu pracowni dla wybranego artysty. Wśród właścicieli cegiełek wylosowana zostanie jedna szczęśliwa osoba, która otrzyma pracę Sławka Pawszaka.
Dla osób spoza Warszawy istotna wiadomość. Przebieg licytacji będzie można śledzić i samemu wziąć udział za pomocą skypa poprzez połączenie z adresem „czarnagaleria”.
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu. Możecie Państwo w ten sposób wspierać sztukę. Już chyba po raz ostatni w tym roku.


18 grudnia 2010
godz. 16.00
HEPPEN TRANSFER
Ul. Wilcza 29a m.12
(ostanie piętro)
Warszawa
+48 796 888 387
+48 601 46 19 90

Brak komentarzy: