31 marca, 2011

Modzelewski, Sobczyk i Bałka na dzisiejszej aukcji sztuki współczesnej w Desie

Wyniki tegorocznych aukcji pokazują na powolne ożywienie w handlu sztuką. Zaczęło się od dobrych, bo zakończonych sprzedażą większości pozycji, aukcji młodą sztuką, optymistycznie zakończyły się aukcje internetowe i tradycyjne Agry a dziś zobaczymy co wydarzy się w Desie. Tym bardziej że jest tam kilka świetnych prac współczesnych.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ciekawą ofertę prac Jarosława Modzelewskiego. Będzie można kupić jeden z najpiękniejszych obrazów, jakie oferowano na aukcjach „Chwilę po wypuszczeniu” z 1991 roku – wspaniały, duży, klasyczny Modzelewski. Mam poważne wątpliwości co do ceny wywoławczej (nie ma tu nawet miejsca aby zacząć licytację) ale być może uroda tego obrazu zachwyci kogoś na tyle że zapomni o cenie (65 tys.). Bardzo atrakcyjnie są za to wycenione pozostałe prace artysty - „Niosący ścięte drzewo” i „Sprzedawca zabawek plażowych” (4 tys.).


Znakomicie z Modzelewskim koresponduje obraz Marka Sobczyka „O wyrazie uczuć u człowieka i zwierząt” z 1992 roku. Duży piękny obraz może być perełką w każdej kolekcji. Cena 36 tysięcy pokazuje jak bardzo daleko od siebie mogą być ceny dwóch równorzędnych prac. Wyjątkowa jest możliwość kupna pracy Mirosława Bałki – instalacja „7+1”. To muzealna praca. Może być ozdobą każdej kolekcji światowej. Jeśli ktoś, kiedyś myślał poważnie o kupnie pracy tego artysty to teraz ma wyjątkową możliwość. Rzecz w tym, że taką pracę może kupić kilka osób w kraju (cena i możliwości ekspozycji) czy się pojawią na tej aukcji? Zobaczymy już dzisiaj.


P.S. Przed chwilą dostalismy informację od organizatorów aukcji , że praca Miroslawa Bałki została wycofana z aukcji i trafi prawdopodobnie do jednego z muzeów. Jak będą znane szczegóły przekazemy je wam na naszych stronach.Zachwycają „Gorące obrazy” Robakowskiego, Stażewski i jego „Łyżki”, Jadwiga Sawicka „Miła i Dobra” i jeszcze kilka drobniejszych prac. Naprawdę bardzo ciekawa propozycja Desy.


Zdjęcia dzięki uprzejmości domu aukcyjnego Desa.

Brak komentarzy: