01 kwietnia, 2011

"Zawód artysty" - łódzka wystawa i dyskusjaWielu artystów, szczególnie młodych i szczególnie poza Warszawą, ma drugi zawód, a sztukę uprawia po godzinach pracy. Co z tego wynika? Pokazuje to wystawa „Zawód artysty”, która będzie dziś otwarta w łódzkiej Galerii Wschodniej. Jak piszą organizatorzy, będzie to ekspozycja realizacji z życia zawodowego artystów.

Otwarcie wystawy w Galerii Wschodniej już dziś o godzinie 19, ale warto pojawić się również w ms2 we wtorek 5 kwietnia o godzinie 18.30. Wtedy to Tomasz Załuski z łódzkiej ASP poprowadzi dyskusję, w której wezmą udział artyści, kuratorzy, a także przedstawiciele łódzkich instytucji, zatytułowaną właśnie „Zawód artysty”.

Uczestnicy dyskusji rozmawiać będą o tym, czy „artysta” to wciąż wolny zawód? Jakie są współczesne uwarunkowania ekonomiczno-socjalne bycia artystą lub artystką? Jak kształtują się relacje pomiędzy „pracą artystyczną” a koniecznością „pracy zarobkowej”? Czy w Łodzi istnieją warunki instytucjonalne, które sprzyjają pracy i rozwojowi, szczególnie młodych artystek i artystów? Dyskusja oczywiście będzie uwzględniać łódzką specyfikę, ale przecież takie same problemy mają artyści w całej Polsce.

Dlatego serdecznie zapraszamy do Łodzi już dziś oraz 5 kwietnia. Adres Galerii Wschodniej to ul. Wschodnia 29 m.3. Z kolei adres ms2 to oczywiście Ogrodowa 19. I oczywiście w Łodzi.

Brak komentarzy: