23 maja, 2011

2 Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej LIGATURA, 1-4.06.2011 Poznań

Już wkrótce startuje duże wydarzenie związane ze sztuką wizualną i komiksem – festiwal Ligatura w Poznaniu. Ligatura to wiele wydarzeń, konkursów, spotkań i wykładów związanych ze sztuką ruchomych obrazków i ilustracji. Wśród nich min:


LIGATURA PITCHING 2011 - jedyne na świecie pitchingi komiksowe. To seria spotkań autorów wyselekcjonowanych spośród zgłoszeń projektów z międzynarodową komisją jurorów. Celem spotkań jest promocja najciekawszych artystów z naszego regionu. Spotkania maja formę krótkich 5 minutowych prezentacji pomysłu na album, serię, lub krótszą formę komiksową.

Teatr Ósmego Dnia, 3-4 czerwca, wejście na akredytacje


ABECEDEX - międzynarodowy konkurs na komiksy przeznaczone dla dzieci i młodzieży
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
Kino Muza, 1 czerwca, godz. 21.00

SILENCE - międzynarodowy konkurs na komiks bez słów
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (napłynęło ponad 200 prac z 54 krajów)
Teatr Ósmego Dnia, 4 czerwca, godz. 20.00
Wystawa prac konkursowych SILENCE
Muza Cafe, 1 czerwca, godz. 18.00


EAST COVER MARKET Ligatura 2011 - to międzynarodowe targi komiksowych albumów, artbooków, katalogów, wydań kolekcjonerskich. Celem targów jest stworzenie w Poznaniu pionierskiej platformy promocji działań związanych z kulturą komiksową oraz wymiany doświadczeń, prezentacji nowości, udostępniania licencji wydawniczych wydawców i dystrybutorów z całego świata.
Poznań, EMPIK Megastore, ul. Ratajczaka 44, dolna sala
2 czerwca - godziny 16-21
3 czerwca - godziny 10-21
4 czerwca - godziny 10-20


KRÓTKIE HISTORIE
międzynarodowe targi oryginałów komiksu i ilustracji
Kluboksięgarnia Głośna, 3-4.06.2011


WYKŁADY MISTRZOWSKIE
Andrzej Klimowski, Paul Gravett, Aleksandar Zograf, Lucie Lomová
Biblioteka Uniwersytecka UAM, ul. Ratajczaka 38/40


STORY ART REVIEW OF LIGATURA 2011 stanowi przegląd najciekawszych realizacji z obszaru graficznej narracji, wykraczających poza standardowe kategorie związane z komiksowym rynkiem wydawniczym. Story Art Review of Ligatura będzie okazją do przekrojowej prezentacji niekonwencjonalnych graficznych opowieści, spośród których w drodze konkursu wyłonieni zostaną finaliści w dziewięciu kategoriach: literatura (komiks i narracja wizualna w polu literatury), design (m.in. gadżety, odzież, wzornictwo, grafika użytkowa), sztuki wizualne (wystawy i projekty zrealizowane w obiegu galeryjnym), internet (blogi, komiksy internetowe), outdoor (komiksowe formy w przestrzeni publicznej), prasa (drobne formy komiksowe w wysokonakładowych periodykach), nietypowe formy wydawnicze (m.in. artbooki, postery, pocztówki, ziny), eksperyment (nietypowe formy lub osobowości twórcze, nie mieszczące się w pozostałych kategoriach) i badania a) inicjatywy wprowadzające komiks w obszar badan naukowych, mające na celu budować dyskusje i refleksję nad medium
b) badacze - autorzy ważnych prac i artykułów naukowych z zakresu story artu, kultury wizualnej i komiksu
Prezentacja finalistów i wręczenie nagród:
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, 4 czerwca, godz. 18.30-20.00

szczegóły na www.ligatura.eu

Brak komentarzy: