20 maja, 2011

Zaproszenie na spotkanie promocyjne książki "Sztuka musi działać! Rozmowy o Andrzeju Wróblewskim" - 25 maja godzina 18


Chcielibyśmy jak najserdeczniej zaprosić Was na spotkanie promocyjne naszej najnowszej książki „Sztuka musi działać! Rozmowy o Andrzeju Wróblewskim” (wydanej, przypomnijmy przez Wydawnictwo 40 000 Malarzy) , które odbędzie się w najbliższą środę – 25 maja o godzinie 18. Miejsce spotkania to księgarnia Serenissima w Muzeum Narodowym w Warszawie w Alejach Jerozolimskich 3. Miejsce bardzo szczególne – bo z tej księgarni widać jeden z najważniejszych obrazów Andrzeja Wróblewskiego – „Rozstrzelania”, należące do kolekcji Muzeum Narodowego.
Andrzej Wróblewski to bardzo ważny dla nas artysta. Może najważniejszy. Dlatego i książka jest dla nas bardzo ważna. Przypomnijmy, że książka zawiera rozmowy z artystami różnych pokoleń o Wróblewskim, o jego twórczości, o historii przemian ostatnich 60 lat w Polsce, a także o własnej twórczości, rzeczach dla nich ważnych i przełomowych. Rozmawialiśmy z Mirosławem Bałką, Wojciechem Bąkowskim, Piotrem Bosackim, Wojciechem Fangorem, Jerzym Lewczyńskim, Różą Litwą, Jarosławem Modzelewskim, Wilhelmem Sasnalem, Markiem Sobczykiem, Ryszardem Woźniakiem i Jakubem Julianem Ziółkowskim.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu, które poprowadzi Alek Hudzik, przypominając jeszcze raz datę – 25 maja, godzina. 18. I miejsce - Księgarnia Serenissima, Muzeum Narodowe w Warszawie.

Brak komentarzy: