18 maja, 2011

Biografia Ziemniaka Ziemka już oficjalnie!

Osoby odwiedzające nasze stoiska w Wiedniu bądź Wrocławiu nie mogły nie zauważyć naszej najnowszej publikacji w katalogu ArtBazaar Records (ABR 006) – „Nieautoryzowanej biografii Ziemniaka Ziemka” Radka Szlagi i Wojtka Bąkowskiego. Dzisiaj po raz pierwszy na blogu prezentujemy całość wydawnictwa.


W skład tego wydawnictwa wchodzi album Radka Szlagi opowiadający historię Ziemniaka Ziemka, który zafascynowany telewizyjnymi prezenterami prognozy pogody sam chciał zostać jednym z nich. Całość historii rozgrywa się na 70 stronach albumu, zaczyna się od Genesis i chaosu stworzenia ziemniaka, każda kolejna strona tego albumu to nieoczekiwane zwroty akcji, pojawiające się nowe postacie, ferie kolorów i kolaży autorstwa Radka Szlagi.To jednak nie jest wszystko. Albumowi towarzyszy słuchowisko Wojtka Bąkowskiego, które jest soundtrakiem do tej książki. Można je słuchać wraz z oglądaniem albumu, można tez potraktować, jako samoistny byt muzyczny. Wojtek jest autorem muzyki i tekstów słuchowiska. Całość słuchowiska to swoistego rodzaju Symfonia Kartoflana poświęcona życiu i egzystencji Ziemniaka Ziemka. Pojawiają się kobiety, mecze piłkarskie, kwestie bytowe, Beatlesi i Sylwia preferująca kolegów ze starszej klasy. Poszczególne części łączy niezwykły, niepokojący łącznik muzyczny, który zostaje na długo w głowie.

Tym razem „odświeżamy” inny nośnik – kasetę magnetofonową. Całość słuchowiska została nagrana na kasetach uratowanych z recyklingu. Wszystkie kasety to zainfekowani Ziemkiem weterani z lat 80tych i 90tych. Prężnie napinają swoje C-45. Kiedyś grało tu Acid Drinkers, Boney-M czy tureckie piosenki miłosne – teraz możecie posłuchać historii Ziemowita Ziemka.

Każdemu albumowi towarzyszy używana kaseta magnetofonowa z nagranym słuchowiskiem.
Tym razem całość ukazała się w edycji 100 sztuk, gdzie 20 jest specjalnie przygotowaną edycją autorską.


W skład edycji autorskiej wchodzi:
- album w twardej oprawie Radka Szlagi;
- kaseta magnetofonowa ze słuchowiskiem Wojtka Bąkowskiego;
- walkman do słuchania kasety;
- oryginalna praca Radka Szlagi (ręcznie wykonana). Jest to rysunek na kalce, jaki stanowi okładkę do albumu.

W skład edycji zwykłej wchodzi:
- album w miękkiej oprawie Radka Szlagi;
- kaseta magnetofonowa ze słuchowiskiem Wojtka Bąkowskiego;

Obydwie edycję są dostępne na http://www.artbazaarrecords.pl/

1 komentarz:

Agata Melnyk pisze...

przepięknie prezentuje się ta książka. bardzo chciała bym mieć takie dzieło na swojej półce