16 września, 2011

artconnectberlin - czyli berliński portal społecznościowy dla artystek i artystów

Media społecznościowe dla artystów? A czemu nie? Otóż w Berlinie wystartowała strona www.artconnectberlin.com, która ma być portalem społecznościowym dla artystów mieszkających i tworzących w Berlinie.

Jak doskonale wiadomo, dzięki tanim czynszom i kosztom życia, ciekawym życiu kulturalnym, niezliczoną ilością galerii Berlin jest jedną ze stolic artystycznych Europy i świata. Według szacunków niezależnego think-tanku DIW mieszka tam ponad 25 tysięcy artystek i artystów – wielu nieznanych szerszej publiczności, ale również tak znani jak Monica Bonvicini, Cyprien Gaillard, Olafur Eliasson, Karin Sander, Thomas Demand, Jonathan Monk, Tacita Dean, Wolfgang Tillmans, Katharina Grosse, Rirkrit Tiravanija, Martin Eder, Candice Breitz, Phil Collins, Tino Seghal czyAndreas Hofer. Również polscy artyści (Przemek Matecki, Agnieszka Polska, Tomasz Kowalski, Sławomir Elsner czy Pola Dwurnik) mieszkali lub mieszkają w Berlinie.

To właśnie dla tych artystów, ale także dla kolekcjonerów i galerzystów, została stworzona strona artconnectberlin. Co ciekawe – stworzona również przez artystkę - Julię Mari Bernaus. Liczy ona, że strona ma pomóc artystom we wzajemnej komunikacji, ale także w ewentualnym zdobyciu pieniędzy, udziału w wystawach czy zdobyciu galerii. Na artconnectberlin artyści będą mogli publikować swoje prace i oczywiście komunikować się ze sobą. Profile będą mogli tworzyć nie tylko pojedynczy artyści ale także kolektywy, galerie, magazyny o sztuce czy nawet teatry.

Także, zanim następnym razem wybierzemy się do Berlina (a okazji jest mnóstwo) zajrzyjmy na tę stronę. Może znajdziemy dodatkowy powód do odwiedzin stolicy Niemiec.

2 komentarze:

hds pisze...

Link nie działa ;)

hds pisze...

Już jest OK.