28 września, 2011

"Kup sobie Wyspę" - niezwykle ciekawa aukcja w Gdańsku


Już w najbliższy piątek w Gdańsku odbędzie się aukcja charytatywna w ramach społecznej zbiórki pieniędzy „Kup sobie Wyspę”. Pieniądze ze sprzedaży prac na wykupienie budynku w którym znajduje się jedna z najciekawszych instytucji kultury w Polsce – Instytut Sztuki Wyspa. Tylko wykupując budynek IS Wyspa może być pewna, że przetrwa, inaczej zajmowany przez instytut budynek może zostać przeznaczony na cele komercyjne. A w Polsce kultura z komercją nie wygra.
Jaki cel aukcji – taka aukcja, chciałoby się powiedzieć. Ta aukcja jest bardzo nietypowa – nie tylko dlatego, że prace dali na nią naprawdę ciekawi, ważni i rzadko przeznaczający na aukcje artyści i artystki - Mirosław Bałka, Bogna Burska, Roman Dziadkiewicz, Katarzyna Górna, Zuzanna Janin, Grzegorz Klaman, Katarzyna Kozyra, Dorota Nieznalska, Ewa Partum, Zbigniew Libera, Robert Kuśmirowski, Dominika Skutnik, Michał Szlaga, Ania i Adam Witkowscy czy Alicja Żebrowska.

Również dlatego, że dali prace bardzo ciekawe – naznaczone polityką, seksualnością, historią. Nie są to po prostu ładne przedmioty Sztuki, z jakim często dziś mamy do czynienia. To intrygujące prace – bardzo pasujące do profilu działalności „Wyspy”. Takie prace rzadko trafiają na aukcje, a w szczególności na aukcje charytatywne.

Aukcję w Gdańsku poprowadzi oczywiście, któż by inny, Andrzej Starmach. Nie trzeba jednak koniecznie wybrać się nad morze (ale oczywiście polecamy, bo pogoda na weekend szykuje się bardzo dobra), bo można licytować za pomocą telefonu poprzez IS Wyspa (telefon 601 808 148) lub za pośrednictwem Artinfo.pl. Tam też można obejrzeć katalog aukcji.

Zapraszamy!

Na zdjęciach prace Michała Szlagi, Mirosława Bałki i Adama Witkowskiego dostępne na gdańskiej aukcji

Brak komentarzy: