15 listopada, 2011

Specjalna edycja pracy Zbyszka Libery wspiera akcję Towarzystwa Przyjaciół Muzeum

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum od pewnego już czasu zbiera fundusze na zakup pracy Zbigniewa Libery „Lego. Obóz koncentracyjny” z 1996 roku. Do tej chwili zebrano ok. ¼ potrzebnej sumy. Aby wesprzeć proces zbierania pieniędzy Zbigniew Libera wyprodukował specjalną fotografię w limitowanej edycji 100 egzemplarzy pt. „Wyjście ludzi z miast - fragment”. Bazuje ona na pracy z 2010 roku, prezentowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na wystawie „Early Years” w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.


Praca przedstawia autorską wizję przyszłości, nawiązującą do motywów fantastycznych stale obecnych zarówno w kulturze wysokiej, jak i popularnej. Sesję, w której modelami byli przedstawiciele warszawskiego świata sztuki, Zbigniew Libera zrealizował na nieczynnym fragmencie autostrady koło Płocka jesienią 2009 roku. Zbigniewa Libera koncentruje się tu na analizie wpływu fotografii na świadomość zbiorową, tak jak to robił w swych innych głośnych pracach, zdjęciach z cyklu „Pozytywy”.


Każdy może wesprzeć akcję Towarzystwa Przyjaciół Muzeum. Każdemu kto wpłaci 2000 zł Zbyszek Libera ofiaruję jedną kopię swoje pracy. Nazwisko takiej osoby znajdzie się na liście przy klockach Lego podczas każdorazowego wystawiania dzieła (oczywiście o ile ktoś sobie tego życzy). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt (katia.szczeka@artmuseum.pl)

„Wyjście ludzi z miast - fragment”, 2011, wym. 46 x 85 cm, wydruk cyfrowy edycja 100 + 10 AP, sygnowany przez artystę.

1 komentarz:

Pawel pisze...

znajdź różnicę. oryginalny obraz http://artyzm.com/obrazy/wroblewski-pranie.jpg i jego wersja na okładce książki http://www.latarnik.com.pl/pl/p/Poczet-krolowych-polskich/104. czy ktoś taką ingerencję w pracę musiał zatwierdzić? jakiś spadkobierca albo ktokolwiek?