26 listopada, 2012

Pinot Noir Wernera Jerke na aukcji w Agrze

Dzisiaj trochę o pograniczu sztuk wizualnych i sztuki winiarskiej, kolekcjonerstwa i licytacji charytatywnej z pasją w roli głównej. W trakcie nadchodzącej Aukcji Malarstwa w Domu Aukcyjnym Agra Art (9 grudnia tego roku) jednym z licytowanych obiektów będzie butelka wina. Butelka szczególna gdyż łącząca pasje jednego z najważniejszych kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej dr. Wernera Jerke.


Doktor Jerke - niemiecki lekarz okulista, kolekcjoner polskiej sztuki współczesnej, wielki przyjaciel polskiej  kultury. Najnowszą pasją Wernera jest winiarstwo. Wino, które będziemy licytować pochodzi z jego własnej winnicy, która jest zarządzana przez Ludwiga Kreuzberga według surowych zasad hodowli winiarskich. Winnica od 1994 corocznie prowadzi na liście 100 najlepszych win niemieckich, jest członkiem "VDP Prädikatsweingüter" najstarszego na świecie stowarzyszenia winnic oraz zeszłorocznym laureatem nagrody "Feinschmecker Wine-Award" jako "najlepsza kolekcja roku".

Rozpoczynając przygodę z winiarstwem Werner Jerke wpadł na pomysł by co roku inny polski twórca współczesny projektował nalepkę na nowy rocznik wina. W roku 2012 wybranym autorem został Sławomir Elsner. Nalepka jest unikalnym dziełem sztuki, jest własnoręcznie wykonana i podpisana przez artystę.


Istotny jest tu też cel. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na rehabilitację małego dziecka z rodzinnej miejscowości Wernera, Pyskowic na Śląsku.

Serdecznie zapraszamy i polecamy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości  Agry Art.

Brak komentarzy: