11 stycznia, 2013

Konrad Smoleński pokaże swoją pracę w polskim pawilonie na Biennale w Wenecji


Kolejna bardzo radosna wiadomość w tym tygodniu – Konrad Smoleński, Daniel Muzyczuk i Agnieszka Pindera wygrali konkurs na wystawę w polskim pawilonie podczas tegorocznego 55 La Biennale di Venezia/ , które rozpoczyna się 1 czerwca tego roku. Więcej można przeczytać w komunikacie Zachęty tutaj.
Daniel Muzyczuk i Agnieszka Pindera będą kuratorami wystawy Konrada Smoleńskiego „Everything Was Forever, Until IT Was No More” – wielowątkowej instalacji dźwiękowej, nawiązującej do wizji maszynowego, futurystycznego świata. Ogromne instalacje dźwiękowe będą wypełniały niemal całkowicie wielką przecież przestrzeń polskiego pawilonu w Wenecji, tworząc, jak chcą artysta i kuratorzy, poczucie klaustrofobii, napięcia i niepokoju”.
Bardzo się cieszymy z sukcesu Konrada tym bardziej, że przecież jest on jednym z artystów, z którym współpracowaliśmy przy projekcie ArtBazaar Records (wydaliśmy płytę Smoleński/Etamski „Niuniuni Gra na Psie” ABR 003) i mamy nadzieję jeszcze współpracować. Bardzo serdecznie gratulujemy artyście, kuratorom i reprezentującej Konrada galerii LeTo.

Brak komentarzy: