28 stycznia, 2013

Wystawa polskiej sztuki "Twisted Entities" w obiektywie Wernera Jerke


W miniony weekend w Mosbroich Museum w Leverkusen otwarta została wystawa polskiej sztuki pod skomplikowaną i możliwą do tłumaczenia na wiele sposobów nazwą „Twisted Entities”. Jej kuratorką jest Stefania Kreuzer, a wystawa jej plonem jej wyprawy do Polski w ubiegłym roku z inicjatywy Instytutu Polskiego Duesseldorfie. Wyszła z tego bardzo ciekawa wizja polskiej sztuki, nieźle pokręconej, czy zakręconej, jak mówi tytuł wystawy. Biorą w niej udział: Wojciech Bąkowski, Mirosław Bałka, Michał Budny, Aneta Grzeszykowska, Zuzanna Janin, Maciej Kurak, Robert Kuśmirowski, Agata Madejska, Jan Mioduszewski, Anna Molska, Marzena Nowak, Konrad Smoleński, Monika Sosnowska i Honza Zamojski. Wczoraj odbyło się otwarcie wystawy z udziałem wielu artystów. Był na nim również Werner Jerke, kolekcjoner polskiej sztuki mieszkający w Niemczech, który już nie raz przysyłał nam materiały fotograficzne z ciekawych wydarzeń związanych z polską sztuką u naszych zachodnich sąsiadów.


Dodam jeszcze, że wystawa w Leverkusen jest do obejrzenia do końca kwietnia, a ci, którzy tam nie dojadą, mogą kupić katalog wystawy, wydany – po niemiecku – na otwarcie, a nie – na zamknięcie wystawy, jak to często dzieje się w Polsce.
Na zdjęciach kolejno: Werner Jerke na tle pracy "Granice" Michała Budnego, Wojciech Bąkowski przy wejściu do swojej "nory", Jan Mioduszewski przy swojej instalacji przestrzennej oraz zgrupowanie artystów przy "Granicach".

Brak komentarzy: