25 marca, 2013

Premiera "Open-Ended" Nicolasa Grospierre już jutro w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nicolas Grospierre (ur. 1975) jest fotografem architektury i artystą posługującym się fotografią jako narzędziem twórczym. Najchętniej fotografuje architekturę modernistyczną. W swojej pracy dokumentacyjnej bada konsekwencje utopijnych założeń społecznych i artystycznych modernizmu. W swoich konceptualnych pracach buduje sytuację gry prowadzonej z widzem, do której jest on wciągany za pomocą atrakcyjnych, wręcz zmysłowych, obrazów oraz instalacji.

Książka "Open-Ended" prezentuje prace artysty powstałe na przestrzeni ostatnich 10ciu lat. Na ponad 200stu reprodukcjach widzimy jego cykle dokumentalne i projekty "site specific".


Album daje wgląd w bogatą twórczość Grospierre'a - od nagrodzonej Złotym Lwem na Biennale Architektury w Wenecji (2008) "Architektury życie po życiu", po słynne "Bibliotekę" i "Bank". Obok ilustracji znajdziemy w niej eseje analizujące jego sztukę, wywiad z artystą oraz dokładne opisy wszystkich projektów.

Album jest wydany w języku angielskim.

W jutrzejszym spotkaniu w Muzeum Narodowym (godz. 19) udział wezmą: prof. Marta Leśniakowska, dr Piotr Rypson, dr Tomasz Plata, Agnieszka Tarasiuk oraz Nicolas Grospierre.

Brak komentarzy: