23 września, 2013

Warsaw Gallery Weekend startuje w piątek (a właściwie w środę)
Już za kilka dni Warsaw Gallery Weekend, który przypomnijmy, oficjalnie rozpoczyna się w piątek 27 września wernisażami w 21 warszawskich galeriach biorących udział w tym wydarzeniu. Wystaw bardzo ciekawych – pokazujących co najciekawsze w ofercie najlepszych komercyjnych galerii w Polsce – od klasyki, poprzez uznanych artystów do debiutów. Pełen program wystawienniczy galerii, o którym nie będziemy się rozpisywali, znajdziecie tutaj.

My chcieliśmy skupić się na imprezach towarzyszących, które pokazują, z jakim rozmachem organizowany jest warszawski weekend galerii i że nie ustępuje podobnym imprezom organizowanym w głównych stolicach europejskich.

Tak naprawdę WGW rozpoczyna się już w środę wernisażem projektu „Showroom – przegląda galerii warszawskich 2013” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W ramach tego projektu każda z galerii pokaże w MSN prace jednego ze swoich artystów, a więc będzie to pokaz 21 mini-wystaw.
WGW bogaty będzie w spotkania na temat kolekcjonowania sztuki. O sobotnim spotkaniu z niemieckimi kolekcjonerkami Julią Stoschek i Reginą Wyrwoll w Łazienkach Królewskich, bo to spotkanie jest jedynie dla zaproszonych gości WGW. Ale oprócz tego w piątek o 15 na warszawskiej ASP, w ramach promocji drugiego numeru magazynu SZUM odbędzie się dyskusja
„Rynek sztuki w Polsce – teraźniejszość i prognozy” z udziałem Marty Kołakowskiej z Leto, Zuzanny Hadryś ze Stereo (witamy w Warszawie) oraz kolekcjonerki  Małgorzaty Smagorowicz i Izabeli Jabłońskiej NWAI. W niedzielę o 12 będzie spotkanie z wicedyrektorem Muzeum Narodowego Piotrem Rysponem, poświęcone fragmentowi kolekcji sztuki współczesnej i najnowszej, pokazywanej obecnie w ramach stałej kolekcji MNW. I oczywiście spotkanie z nami w Galerii Lookout (sobota o godzinie 11) w ramach projektu „Tribute to Moda polska”.

Będą też śniadania z artystkami i artystami, a nawet brunche, będą oprowadzania po najważniejszych warszawskich instytucjach (CSW, MSN, Zachęta, Muzeum Narodowe), będzie też „Bardzo nam się podoba” – seria spacerów po warszawskich galeriach i pracowniach artystów, organizowana przez Kordegardę, którą bardzo polecamy (zapisy spacer@nck.pl ).

Także prosimy zarezerwować sobie dużo czasu, bo program WGW w 2013 roku jest naprawdę bogaty. Całość programu można zobaczyć tutaj. 

Serdecznie zapraszamy.

Brak komentarzy: