18 września, 2013

"Tribute to Moda polska" podczas Warsaw Gallery Weekend w Galerii LookoutChcielibyśmy przekazać bardzo dobre wieści – już 27 września, podczas Warsaw Gallery Weekend w galerii fotograficznej Lookout przy ulicy Puławskiej będzie miała premiera szóstego projektu ArtBazaar z cyklu „Tribute to….”. Będzie on poświęcony modzie polskiej (stąd tytuł tego projektu - „Tribute to Moda polska”) i został przygotowany wspólnie z kuratorką i znawczynią polskiej fotografii, Agatą Ubysz. Jest on więc trochę inny, bo po raz pierwszy w historii tych projektów współpracujemy przy nim z kuratorem. Jest też inny, bo tym razem nie postawiliśmy na młodość, tylko różnorodność i „wielopokoleniowość”. Jedno jest wspólne dla tego projektu – zaproszeni do projektu artyści i artystki działają na polu fotografii.

Kto wziął udział projekcie? Młodzi artyści i artystki, tacy jak Ania Orłowska&Mateusz Choróbski, Karol Komorowski, Paweł Żukowski czy Grzegorz Wełnicki. Fotograficzki, które już znalazły swoje miejsce na rynku fotografii: Dorota Buczkowska, Joanna Pawlik czy Magda Wunsche. Oraz legendy polskiej fotografii: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora czy Andrzej Świetlik.


Powstała w ten sposób wystawa i teczka kolekcjonerska. Projekt nie jest zbiorem prac fotografów fotografujących modę, ale punktem wyjścia dla ich poszukiwań na temat mody: bo moda polska to przecież ubrania, rzeczy codziennego użytku, reklamy, mo­delki, fotograficy, projektanci, sklepy (także te z używaną odzieżą), kolorowe magazyny czy polska ulica.

Tak jak zawsze w projekcie „Tribute to…” powstało 30 teczek kolekcjonerskich z pracami wszystkich artystek i artystów, lecz do sprzedaży przeznaczonych będzie zaledwie kilkanaście. Serdecznie namawiamy Was do odwiedzenia galerii Lookout podczas Warsaw Gallery Weekend (najlepiej podczas wernisażu 27 września) i do zakupu teczki kolekcjonerskiej. Za niewielkie pieniądze będziecie mogli stać się właścicielami prac najciekawszych polskich fotograficzek i fotografików.


Wernisaż projektu odbędzie się, jak już pisaliśmy, w piątek od godziny 18.30 do godziny 22. A w sobotę będzie spotkanie dotyczące kolekcjonowania w galerii Lookout. Więcej o Warsaw Gallery Weekend i jego bardzo bogatym programie, z wieloma spotkaniami poświęconymi kolekcjonowaniu sztuki, napiszemy już wkrótce.

Wystawa „Tribute to Moda polska” – Galeria Lookout, Warszawa, ulica Puławska 41/22. Wystawa trwać będzie do 19 października, a później zostanie pokazana w TRAFO Trafostacji Sztuki, centrum sztuki współczesnej w Szczecinie. W wystawie biorą udział: Dorota Buczkowska, Karol Komorowski, Anna Orłowska & Mateusz Choróbski, Joanna Pawlik, Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Andrzej Świetlik, Grzegorz Wełnicki, Magda Wunsche, Paweł Żukowski.

Na zdjęciach prace z projektu i teczki "Tribute to Moda polska": Karol Komorowski, Street View Al. Jerozolimskie, 2013; Joanna Pawlik, Chałda, 2013; Magda Wunsche, Alex, 2013. 

Brak komentarzy: