03 grudnia, 2013

ArtBazaar z premierami na Rookie Book Fair

Już w najbliższy weekend w Starym Browarze w Poznaniu odbędą się Targi Książek artystycznych ROOKIE BOOK FAIR. Pierwsza edycja tych targów, stworzonych i zorganizowanych przez Honzę Zamojskiego, miała miejsce w ubiegłym roku i zgromadziła ponad 5 tysięcy widzów. Tegoroczna edycja ma być jeszcze ciekawsza, z większą ilością wystawców z całego świata, zgromadzonych dzięki kontaktom i renomie Honzy jako wydawcy artbooków. Tegoroczna edycja ROOKIE będzie też szczególna dla Honzy, bo na tych targach zadebiutuje jego nowe wydawnictwo Mundin, które artysta założył ze znaną kolekcjonerką, Grażyną Kulczyk.


Chcieliśmy Was serdecznie zaprosić do Poznania, szczególnie że w tym roku weźmiemy udział w sobotniej (tylko) części ROOKIE BOOK FAIR. Obok naszych wcześniejszych edycji, płyt autorskich i artbooków pokażemy w Poznaniu dwie nowości.

Pierwsza nowość to projekt fotografii instaxowej zatytułowany „Znajomi znad morza”. Będzie to drugi, po przygotowanym z warszawską galerią Czułość projekcie „WAWA” projekt fotografii natychmiastowej, pokazujący miasto oczami mieszkających w nim artystów. Projekt „Znajomi znad morza” dotyczy Gdańska, a do udziału w nim zaprosiliśmy Anię i Adama Witkowskich oraz Maćka Salamona. Więcej szczegółów o tym projekcie przekażemy Wam jeszcze w tym tygodniu.

A druga nowość to artbook Kuby Dąbrowskiego zatytułowany „113,604 Stray Dogs”. Książka została wydana przez ArtBaazar w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy (numerowanych i sygnowanych). Książka nie trafi do normalnej dystrybucji, ale będzie ją można kupić podczas dwóch wydarzeń – spotkania z Kubą Dąbrowskim i Sebastianem Frąckiewiczem w księgarni Bookowski, (księgarnia w CK ZAMEK) w sobotę o godzinie 14 (a wcześniej i później na naszych stoisku na ROOKIE) oraz na spotkaniu z Kubą Dąbrowskim i Filipem Springerem w warszawskiej Zachęcie 9 grudnia. Więcej o książce również napiszemy jeszcze w tym tygodniu. 


A tymczasem przekazujemy Wam podstawowe informacje o ROOKIE BOOK FAIR. 

ROOKIE BOOK FAIR / Targi książek 
7-8 grudnia 2013; 
Stary Browar, Słodownia +1; 
Ul. Półwiejska 42, 61-888 Poznań 07.12.2013,
 godz. 12:00-21:00; 
08.12.2013, godz. 12:00-20:00; 
Wstęp wolny 

Spotkanie z Kubą Dąbrowskim prowadzone przez Sebastiana Frąckiewicza Sobota godzina 14 
Bookowski, Księgarnia w CK ZAMEK 
ul. Św. Marcin 80/82 II piętro, antresola Na zdjęciach zdjęcia z książki Kuby Dąbrowskiego
 

Brak komentarzy: