26 maja, 2014

Kolekcjonując design – Lampa ze stolikiem projektu Tomka RygalikaW tym miesiącu w Polsce miała premiera kolekcji PS 2014 w sieci sklepów IKEA. Kolekcja PS, to specjalny projekt realizowany przez szwedzkiego potentata meblowego przygotowującego, co kilka lat tematyczną kolekcję zaprojektowaną przez zespoły projektantów z całego świata. W tym roku pod hasłem „On the move”, kolekcja IKEI jest adresowana do mobilnych, młodych mieszkańców miast, którzy poszukują prostych funkcjonalnych rozwiązań do swoich mieszkań. Spośród 400 projektów wybrano do realizacji (i są one dostępne w sieci IKEA na całym świecie) 40, wśród nich lampę ze stolikiem projektu Tomka Rygalika.

Projekt lampy Rygalika nawiązuje do PRLowskich projektów lamp podłogowych zintegrowanych z małym pomocnikiem i gazetnikiem. Zazdroszczę nabywcy podobnego zestawu Kasi Przezwańskiej (o projekcie lamp z interwencjami artystów sztuk wizualnych pisaliśmy już wcześniej) gdyż teraz może mieć początek ciekawej kolekcji łączącej elementy designu i sztuki.

Ktokolwiek byłby zainteresowany kolekcjonowaniem polskiego designu i chciał mieć w kolekcji pracę Tomka Rygalika w dobrej cenie (cena lampy to 250 zł) to warto się pośpieszyć. Wszystkie obiekty z kolekcji PS 2014 są podobno wyprodukowane w limitowanej serii (cokolwiek to znaczy w przypadku IKEA).

Zdjęcie - materiały prasowe IKEA

Brak komentarzy: