29 stycznia, 2007

Jeszcze o aukcjach w Londynie

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o obrazie Sasnala i instalacji Uklańskiego na aukcji wieczornej w Christie’s. Dziś o innej aukcji w tym domu aukcyjnym (Post-War and Contemporary Art Day Sale), która odbędzie się 9 lutego.
Jak już pisał Wojtek z NYC (dziękujemy za wiadomość), wystawiony na tej aukcji będzie nieco mniejszy (60x70 cm) obraz Wilhelma Sasnala „Untitled. The books” z 2003 roku, pochodzący z monachijskiej galerii Ruedigger Schoettle. Jego estymacja to 30-40 tysięcy funtów.
Podobną estymację (25-35 tysięcy funtów) ma inny obraz Sasnala "Einsturzende Neubaten", wystawiony na aukcji w domu aukcyjnym Phillips de Pury & Co. Obraz pochodzi z 2002 roku, był wystawiany na wystawie Willego w Kunsthalle w Zurychu w 2003 roku.


To nie wszystko na londyńskich zimowych aukcjach sztuki współczesnej. Na dziennej aukcji wystawiono jeszcze dwie fotograficzne prace Piotra Uklańskiego – „Untitled. Blue Sky” z 2005 roku (w edycji do pięciu sztuk) oraz „Untitled. Waterfall” z 2001 roku (również w edycji do pięciu sztuk).

Pierwsza z tych prac, zdecydowanie lepsza (i większa – wymiary 180-230 cm) ma estymację 14-18 tysięcy funtów, a druga 6-8 tysięcy funtów.

Na zdjęciach: Wilhelm Sasnal, Untitled, The books, 2003 i Einstürzende Neubauten, 2002 oraz Piotr Uklański, Unitled. Blue Sky, 2005

3 komentarze:

wojteknyc pisze...

Korekcja - wiadomosc o innych pracach Sasnala na aukcji podal "z z nyc", nie "wojteknyc".

Tak czy owak, macie dwoch nowojorskich korespondentow...:-))))

wojteknyc pisze...

I jeszcze jeden Sasnal - nawet dostepny (USD 20,000); ale moze sie skonczyc na wiecej...

http://www.christies.com/LotFinder/lfsearch/LotDescription.aspx?intObjectId=4868131

SIERZANT BAZYL pisze...

A więc dziekujemy zarówno "z z nyc", jak i "wojtkowinyc". Dziękuję za infor dotyczące obecności Sasnala na aukcji w Nowym Jorku. Bardzo fajny obraz, z serii zielonych (kilka jest w jego albumie, a jeden wisi w Tate Modern w Londynie)... Pozdrawiamy z Wawy