15 marca, 2007

"Mam marzenie" dla dzieci i... dla kolekcjonerów

Dawno już nie było takiej aukcji charytatywnej. Podczas jednego wieczoru 28 marca będzie można kupić prace takich artystów jak m.in. Basia Bańda, Rahim Blak, Marta Deskur, Koji Kamoji, Piotr Kopik, Tomasz Kowalski, Paweł Książek, Robert Kuśmirowski, Bartek Materka i Joanna Pawlik, Anna Okrasko, Jadwiga Sawicka, Jan Simon, Grzegorz Sztwiertnia czy Alicja Żebrowska. Dodatkowo plakat reklamujący tę aukcję wykonał Rafał Bujnowski.

Wszystkie te prace, a także jeszcze wiele innych, których nie wymieniłem, będą do kupienia na I Charytatywnej Aukcji Marzeń organizowanej przez Fundację Wschód Sztuki i Fundację Mam Marzenie. Odbędzie się ona o godzinie 19. w podziemiach kościoła pokamedulskiego (znanego ze znakomitej współpracy z artystami – tam właśnie co roku można oglądać szopkę Józefa Wilkonia) w Lasku Bielańskim w Warszawie.
Ceny wywoławcze prac – jak zwykle od 100 PLN, jednak kilka z obiektów ma cenę rezerwową, poniżej której nie zostanie sprzedane. Dochód z aukcji będzie przeznaczony na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.
Pełna lista prac artystów jest do obejrzenia na stronie aukcjamammarzenieNa zdjęciach: Basia Bańda, Bez tytułu, 2006; Grzegorz Sztwiertnia, Bez tytułu, 2005; Marta Deskur, Suszenie włosów, 1999.

Brak komentarzy: