19 marca, 2007

Ołowska w kolekcji Adama Sendera

Praca Pauliny Ołowskiej „Bella performing” z 2006 roku (akryl na papierze o wymiarach 178x63 cm) trafiła do bardzo dobrej nowojorskiej kolekcji Adama D. Sendera. Sender, znany bardziej w świecie międzynarodowej finansjery jako twórca przynoszących olbrzymie zyski funduszy hedgingowych , zaczął tworzyć swoją kolekcję od 1998 roku. Jest ona do obejrzenia na stronie http://sendercollection.com/, a praca Pauliny Ołowskiej znajduje się w części "najnowsze zakupy" (newest acquisitions), obok prac takich artystów jak Jim Lambie, David Noonan czy Sterling Ruby.
W kolekcji Adama Sendera znajdują się prace takich artystów, jak: Diane Arbus, Francis Alys, John Currin, Thomas Demand, Urs Fischer, Dan Flavin, Thomas Hirschhorn, Damien Hirst, On Kawara, Mike Kelley, Richard Prince i wielu, wielu innych znakomitych artystów.
Przypomnijmy, że w lutym w nowojorskiej galerii Metro Pictures skończyła się wystawa Ołowskiej, z której pochodzi ta praca „Bella Akhamadulina” z 2006 roku.

Jak donosił nasz nowojorski korespondent, Wojtek Nyc, sprzedały się wszystkie prace Ołowskiej z tej wystawy w cenie od 10 do 30 tysięcy dolarów.
Już wkrótce Ołowska razem z Lucy McKenzie (razem już stworzyły w 2003 roku „Novą Popularną” w Warszawie, a w 2001 roku miały wspólną wystawę „Heavy Duty” w Edynburgu) w monachijskiej Goetz Collection.

Brak komentarzy: