09 marca, 2007

Tekstylia bis – słownik młodej polskiej kultury

Gorąco polecamy wszystkim osobom zainteresowanym młodą sztuką polską – słownik młodej kultury polskiej. Sztuka co prawda zajmuje tam tylko część opracowania ale co niezwykle istotne jest przygotowana w sposób mistrzowski. Jest to o tyle istotne gdyż w czasach internetu większość zainteresowanych osób wszelkich informacji o artyście poszukuje właśnie w sieci gdyż można tam znaleźć najbardziej aktualne informacje. Redaktorzy Tekstyliów dokonali jednak dużego wysiłku zbierając informacje o artystach i wystawach i co najważniejsze - są one precyzyjnie i starannie opracowane i doprowadzone aż na kilka tygodni przed wydaniem książki. W wielu przypadkach na stronach poszczególnych artystów nie ma tak aktualnych informacji jak te zebrane w Tekstyliach bis.


Słownik to nie tylko informacje na temat artystów, ale też głównych i głośnych wystaw (np. pop elita) galerii (tu na przykład niesamowite zdjęcie chłopaków z rastra zrobione przez Zbigniewa Liberę) magazynów o sztuce (Sekcja, Obieg – przy okazji, którego i my –artbazaar pośród innych blogów tam się znaleźliśmy).

Naprawdę znakomita pozycja.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

tekstylia- to zarys początku, szkice nt rzeszy młodych, tworzących.. brak w wielu przypadkach kontynuacji- co dalej, gdzie, w którym kierunku iść- by zderzyć sie choć na chwilę z ich dziełami... nie wystarczy o Przemku M napisać, ze obecnie pisze i tworzy w W... co dalej, gdzie się zderzyć z jego czerwoną Katarzyna C???
BellaA