12 kwietnia, 2007

Już w niedzielę aukcja charytatywna w Zachęcie

Już w najbliższą niedzielę w warszawskiej Zachęcie odbędzie się aukcja prac ofiarowanych przez artystów na rzecz wydania książki poświęconej niedawno zmarłej malarce Krystianie Robb-Narbutt oraz stworzenia stypendium twórczego jej imienia. Aukcję organizują fundacja Pro Arte et Futura, portal artinfo.pl oraz Wizytująca Galeria.
Na aukcję swoje prace ofiarowało wielu bardzo znakomitych artystów. Oczywiście, jak to zwykle przy aukcjach charytatywnych bywa w przypadku malarzy są to raczej niewielkie formaty bądź też prace na papierze, niemniej jednak nadal są to bardzo dobre prace. Ciekawe są natomiast prace fotograficzne.
Grupa Tworzywo, która nie dość, że ofiarowała na aukcję cztery szablony powstałe w ubiegłym roku (Ewigen, Jeder Mensch, Polnische oraz Warchau der haft) w cenie wywoławczej 100 PLN, to jeszcze zaprojektowała stronę internetową http://www.krystiana.bema65.art.pl/ , która miała być uruchomiona zaraz po Wielkanocy (jeszcze w czwartek rano niestety jeszcze nie działała).

Również w cenie wywoławczej 100 PLN można kupić lightbox „Life is a story, nr 5” Izabelli Gustowskiej, której wystawa w poznańskim Muzeum Narodowym właśnie się skończyła, ale wciąż jeszcze można obejrzeć jej prace w kolekcji Grażyny Kulczyk. Też od 100 PLN rozpocznie się licytacja akrylowego dyptyku Adama X „Mleko”.
Droższe będą już prace innych ciekawych artystów, którzy ofiarowali swoje prace na aukcję – Roberta Maciejuka (akwarela z ubiegłego roku z ceną wywoławczą 1200 PLN) oraz Pawła Susida (praca na papierze z 2006 roku) za 3000 PLN.

Ciekawe też będą fotografie – przede wszystkim unikatowe kwiaty Pawła Żaka wywołane na kilkudziesięcioletnim papierze fotograficznym z różnymi przebarwieniami (dwie prace w cenie wywoławczej 1800 PLN), fotografię otworkową Konrada Pustoły z cyklu „Warszawa” przedstawiającą biurowce na ulicy Domaniewskiej (edycja 1/7 z ceną wywoławczą 500 PLN),
„Bubę” Joanny Zastróżnej z 1998 roku (brak opisu edycji) z ceną wywoławczą 500 PLN, a także dwie fotografie (Michaś i Dominika( Jakuba Pajewskiego w cenie wywoławczej 1000 PLN (edycja 2/20).
Już trwa w Zachęcie wystawa przedaukcyjna, uruchomiona zostanie, mamy nadzieję, strona aukcji, a sama aukcja odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia o godzinie 16 w Zachęcie w Warszawie.

Na zdjęciach: Izabella Gustowska, Life is a story, nr 5, lightbox, 71 cm; Paweł Susid, bez tytułu, papier, 23x68,5 cm, 2006; Konrad Pustota, ul. Domaniewska, fotografia 1/7, 36x27 cm, 2002.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Bardzo mnie cieszy, że reakcja środowiska jest tak pozytywna na przydażyć każdemu.