19 lipca, 2007

Aukcja prac Joanny Rajkowskiej w Galerii Nizio

W najbliższy lipcowy poniedziałek (23 lipca) warto zajrzeć do Galerii Nizio na warszawskiej Pradze. Odbędzie się tam licytacja prac oraz cegiełek artystycznych Joanny Rajkowskiej. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na dofinansowanie projektu „Dotleniacz” jaki artystka przygotowuje na Placu Grzybowskim w Warszawie.


Projekt "Dotleniacz", realizowany przez CSW Zamek Ujazdowski, prezentowany jest na skwerze na placu Grzybowskim od lipca i potrwa do września tego roku. Pośrodku zieleńca zaaranżowany jest staw o powierzchni ok. 140 m2 i głębokości 1m, obsadzony zielenią, krzewami ozdobnymi i nenufarami, zaopatrzony w specjalne urządzenia ozonujące powietrze i wytwarzające mgłę. Staw otaczają siedziska dla publiczności zaprojektowane przez Michała Kwasieborskiego, zrealizowane przez Fundację Bęc! Zmiana i Biuro Architektury Miasta St. Warszawy.

Podczas aukcji będzie można licytować cegiełki artystyczne czyli – powietrze z Placu Grzybowskiego, liście z Palmy z Ronda de Gaulle’a, pocztówki oraz znaczki „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”. Licytowane też będą prace – slajdy „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”, fototapety z miejsc realizacji projektów oraz obiekty z projektu „Literatura Patriotyczna”.


Galeria Nizio, ulica Inżynierska 3 lokal 4 w Warszawie
23 lipca godz. 19

Na zdjęciach „Dotleniacz” w budowie. Zdjęcia dzięki uprzejmości Galerii Nizio.

Brak komentarzy: