02 lipca, 2007

Twożywo, nie Tworzywo, ale wciąż dobre


Przez ostatnie aukcje Grupa Twożywo przeszła jak burza. Prace duetu: Krzysztof Sidorek i Mariusz Libel, sprzedawały się bardzo dobrze. I to zarówno na aukcjach charytatywnych, jak i na aukcjach organizowanych przez takie domy aukcyjne, jak Desa Unicum i Polswiss.
Dlatego gdy na artinfo.pl pojawiła się zapowiedź internetowej aukcji Twożywa, spodziewałem się dużego ruchu. Ale cóż – już są wakacje – i kolekcjonerom chyba nie w głowie kupowanie sztuki, nawet jeśli jest tak lekka jak prace Twożywa.
Tymczasem na aukcji można kupić takie historyczne prace jak „Emanacje słabości”, „Danger”, „Kiedy wreszcie będzie wojna” „Baw się i pracuj” w limitowanych edycjach na papierze (ceny od 300 do 1500 PLN), jak również unikatowe prace na blasze (jedna praca z „Telementarza” , a druga „W Boga czy bogaczy”). Tu już niestety cena jest dużo wyższa – bo aż 7500 PLN.
Na razie jednak kolekcjonerzy złożyli tylko dwie oferty. Może są zdezorientowani pomyłką aukcjonera, który zamiast „niepoprawnego” TWOŻYWA, zarówno w nazwie aukcji, jak i przy opisie poszczególnych prac, używa „poprawnej” nazwy TWORZYWO. Ale to przecież wciąż ta sama sztuka, choć „pod inną nazwą”.
A może jest jednak za gorąco na licytowanie sztuki?

Na zdjęciu: Twożywo (a właściwie jeszcze Pinokio), Obietnica, sitodruk na papierze z odzysku, bez edycji.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

A może b. dobre wyniki Twożywa z aukcji Desy (normalnych i charytatywnych), więc w praktyce wśród klientów jednego domu aukcyjnego, nie są dobrą miarą ich rzeczywistej pozycji rynkowej

Piotr Bazylko pisze...

Prawdą jest, że większość wyników jest w Desie Unicum. Ale Twożywo sprzedawało się dobrze również na innych aukcjach (normalnych i charytatywnych) - w Polswissie, na aukcji w Zachęcie, "Mam marzenie" na Bielanach czy w lokalu_30. Oczywiście to jeszcze nie przesądza o ich pozycji rynkowej, bo oferta jest tak mała, że można "kontrolować" rynek. Ale nie można mówić, że dociera do klientów jednego domu aukcyjnego. Niemniej, cenna uwaga.

Anonimowy pisze...

U Panow rowniez Twozywo stalo sie Tworzywem w maju ;)