28 grudnia, 2007

Nowe twarze w sztuce polskiej – podsumowanie roku

1075 oddanych głosów w tej ankiecie sprawiło, iż była to najbardziej popularna kategoria w naszej zabawie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z czarnym PR wobec innych uczestników oraz stosowaniem wspomagania poprzez „łańcuszki szczęścia” rozsyłane z prośbą o głosy poprzez jednego z nominowanych.

Zwycięzcą - najciekawszym artystą debiutującym w mijającym roku został wybrany Michał Frydrych. Michał jest tegorocznym absolwentem ASP w Warszawie z pracowni Jarosława Modzelewskiego. W chwili obecnej w warszawskiej galerii m2 trwa jego pierwsza indywidualna wystawa. Wystawa, którą naprawdę warto zobaczyć.

Drugie miejsce w ankiecie zdobył artysta, który już jakiś czas temu pożegnał się z murami warszawskiej ASP ale na debiut czekał dość długo. Janusz Łukowicz, przy okazji naszej zabawy rozesłał mailem prośbę do internautów o wsparcie przy głosowaniu na jego osobę. Oto wyjaśnienie Janusza – ” Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zaadoptować pomysły z życia wzięte na potrzeby mojej działalności. Moja praca to rozsyłanie listów(adoptowanych na moje potrzeby tzw. łańcuszków św. Antoniego) z sugestią glosowanie na mnie. Obietnicami szczęścia próbowałem omamić jak największą ilość ludzi i tym sposobem zdobyć glosy i uznanie. W tym projekciepołączyłem sferę kultury ze zjawiskiem zaobserwowanym w życiu codziennym.Nie wyszło to najpiękniej ale to zderzenie wydało mi się bardzo inspirujące”.

Trzecie miejsce zajął Tomasz Kowalski, student (trudno w to uwierzyć a jednak) czwartego roku krakowskiej ASP. W chwili obecnej trwają przygotowania do indywidualnej wystawy Tomka w zielonogórskiej BWA. Czy będzie to wydarzenie przyszłego roku będziemy mogli sprawdzić już od 11 stycznia.

A oto końcowe wyniki:
Tomasz Kowalski – 175 głosów;
Lukasz Jastrubczak – 66 głosów;
Janusz Łukowicz – 415 głosów;
Michał Frydrych – 438 głosów.

Razem oddano 1075 głosów.

Na zdjęciach prace zwycięzcy ankiety – Michała Frydrycha – dzięki uprzejmości galerii m2.
11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Gratulacje!!!

Anonimowy pisze...

frydych najsłabszy z tej 4

Anonimowy pisze...

no słaby, jak to trafnie ujął Krytykant - FGF Mix ;) - ale niezbadane są wyroki głosujących....

Anonimowy pisze...

a gdzie krytkant tak to ujal?

Anonimowy pisze...

czyli zdaniem "Krytykanta" łączy cechy sztuki Sosnowskiej, Żmijewskiego i Althamera. w dodatku na płótnie. no to muszę zobaczyć tę wystawę...

Anonimowy pisze...

przepraszam najmocniej za pomyłkę - zarówno Artystę jak i Krytyka - nie zadałem sobie trudu sprawdzenia, wydawało mi się że to określenie zostało użyte w odniesieniu do twórczości Frydrycha, podczas gdy chodziło o Dominika Jałowińskiego (DRESZCZE
8. Krajowy konkurs im. Eugeniusza Gepperta - www.obieg.pl). Niemniej jednak nie mogę sie oprzeć wrażeniu że i w tym wypadku jest ono zasadne;)

Anonimowy pisze...

MF-pomylka roku artbazaaru!

Anonimowy pisze...

Michał-gratulacje:)!

Anonimowy pisze...

nominacja Frydycha jest porażką,ale jeszcze większą porażką jest to-kto dał tyle głosów na niego że wygrał?!.wniosek -wiele osób niezna się ,niema wyczucia albo lubi mierne rzeczy.litości.. inna kwestia-ciekawe że Frydych jako student Modzelewskiego nieczerpie z jego twórczości garściami ,jak np inni studenci/absolwenci od Jarka.na potwierdzenie prosze tylko przejzec strone M2 i porównać.

Anonimowy pisze...

Wszystkiego najlepszego życze autorom w Nowym Roku, wielu tematów i jeszcze więcej czytelnikow. joolanta

Anonimowy pisze...

adoptować można najwyżej dziecko;