11 grudnia, 2007

Obraz Sławomira Elsnera na aukcji w londyńskim Sotheby's

Praca Sławomira Elsnera z cyklu „Panorama” zatytułowana „KT05 (Februar)” (czyli „Kobieta tygodnia z pierwszego tygodnia lutego”) będzie 12 grudnia licytowana na aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby’s.
Cykl „Panorama”, to seria kilkudziesięciu obrazów namalowanych na podstawie fotografii ze słynnego w latach PRL-u tygodnika ilustrowanego "Panorama", z rocznika 1976 (jest to zarazem rok urodzin artysty). Obrazy Elsnera powtarzają wiernie motywy zdjęć, ale również efekty związane z błędami drukarskimi, kiepską jakością ówczesnych technik reprodukcji i papieru. Obrazy te były wystawiane w niemieckich galeriach Johnen, Ruedigger Schoettle oraz Gebr. Lehmann, a także londyńskiej Sutton Lane.
Obraz „Kobieta tygodnia nr 5” ma wymiary 50x35 cm i był sprzedany w ubiegłym roku właśnie w londyńskiej galerii Sutton Lane. Obraz ma estymację 4-6 tysięcy funtów (20-30 tysięcy PLN). To druga praca Elsnera na światowych aukcjach. W ubiegłym roku obraz Elsnera sprzedał się na nowojorskiej aukcji za 10.200 dolarów.
Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu w warszawskiej galerii Raster skończyła się wystawa prac na papierze Elsnera.
Na zdjęciu: Sławomir Elsner, KT05 (Februar), 2006.

Brak komentarzy: