26 maja, 2008

Portret własny - wystawa w Galerii Okna CSW

Serdecznie zapraszamy we wtorek 27 maja o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy „Portret własny” w Galerii OKNA w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

„Portret własny” to wystawa prac artystów z naszych kolekcji, którzy używają swojego wizerunku do tworzenia prac. Upraszczając, można to nazwać, wystawą autoportretów, ale wydaje się nam, że w przypadku tej wystawy jest to pojęcie zdecydowanie zawężone.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace takich artystów jak: Wilhelm Sasnal, Zbigniew Rogalski, Rafał Bujnowski, Szymon Kobylarz, Joanna Pawlik, Bartek Materka, Piotr Janas, Michał Dudek, Robert Kuśmirowski, Aneta Grzeszykowska i Paweł Dunal.


Kuratorem wystawy jest Marcin Krasny
Wystawa czynna do 15 czerwca. Zapraszamy.

Na zdjęciach odpowiednio prace - Piotra Janasa (bez tytułu, autoportret, 2006) i Zbyszka Rogalskiego (cover picture, 2000).

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kurator??
Ciekawe co wniósł do wystawy.

Anonimowy pisze...

Jak wyglądała współpraca z kuratorem wystawy? Czy to on dobierał spośród autoportretów z Waszych kolekcji najciekawsze? Czy Wy zaproponowaliście zestaw a Marcin Krasny go zaakceptował?ra

dessa pisze...

Podpisuję się pod pytaniem o funkcję kuratora przy tej wystawie:)

Anonimowy pisze...

hmm...,podobno okna to przestrzen dla debiutow... a Marcin Krasny ponoc wyszukuje ciekawych mlodych...,
ale latwiej sie wypromowac przy juz uznanych artystach, Marcin Lans Krasny ;))

Anonimowy pisze...

A że co że niby Sasnal to nieciekawy? A może stary? ;)

Anonimowy pisze...

Pełna nazwa wystawy:
"Portret własny -
Prace z kolekcji Piotra Bazylko i Krzysztofa Masiewicza"

Jaki jest cel umieszczania w tytule drugiej części tej nazwy?

Anonimowy pisze...

Trochę na inny temat - materiały prasowe do wystawy Tuymansa na stronach Zachęty - w podpisach na czerwono informacja, że każde zdjęcie musi mieć podpis: "Dzięki uprzejmości Zeno X Gallery" - media nie branżowe naturalnie tak zrobiły. Branżowe (np. Sekcja) zignorowały. Symptomatyczne?

Krzysztof Masiewicz pisze...

Dla wszystkich ciekawych zakulisowych wydarzeń związanych z wystawą - wspólnie przygotowaliśmy listę prac jakie naszym zdaniem odpowiadały koncepcji wystawy przygotowanej przez kuratora. Marcin Krasny wybrał prace, które chciał zobaczyć i po zobaczeniu ustalił liste tych, które chciał pokazać na wystawie.

Anonimowy pisze...

Tuymans to nie zły kloc ,czytaliście w Artforum ten z nim i Sasnalem ?! śmiech

dessa pisze...

Może link?

Anonimowy pisze...

z prezentowanych najgorszy jest Dunal.po co on tam ?jak pięść do oka ..ixbrmtrs

Anonimowy pisze...

oj zazdrościmy...;)

Anonimowy pisze...

taaa wernisaż o 19, a tu o 19.21 "ktoś" już ma wyrobione zdanie o wystawie;)... no ale nic tak nie boli jak sukcesy kolegi z uczelni. Nawiasem mówiąc, ci którzy WIDZIELI wystawę mają całkiem inne opinie.

Anonimowy pisze...

Niestety nie będę mógł zobaczyć wystawy na żywo, czego bardzo żałuję. W związku z powyższym czy istnieje możliwość zrobienia przez ArtBazar multimedialnej prezentacji wernisażu ?