11 sierpnia, 2008

Artkontakt.pl - obejrzyj prace z 15 regionalnych Zachęt


Program „Znaki Czasu” działa już od prawie czterech lat. W tym czasie regionalne Zachęty kupiły lub otrzymały łącznie ponad tysiąc prac. Od niedawna, dzięki Katarzynie Karwańskiej i Waldemarowi Tatarczukowi, możemy wszystkie te prace obejrzeć w serwisie http://www.artkontakt.pl/. W łatwy sposób możemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania: Jaki artysta/artystka jest najpopularniejszy/a w lokalnych Zachętach? Ile prac Zbigniewa Libery ma dolnośląska Zachęta? Gdzie można znaleźć prace Wilhelma Sasnala? Która Zachęta realizuje program „ogólnopolski”, a która zdecydowała się na tworzenie kolekcji z prac artystów „lokalnych”, bliżej nieznanych na scenie ogólnopolskiej?
Możemy obejrzeć zawartość każdej z 15 lokalnych Zachęt, rozsianych po całej Polsce lub też skorzystać z indeksu artystów, których prace są w kolekcjach. Jest też rozbudowany system informacji o wystawach w poszczególnych siedzibach Zachęt, bądź też wystawach prac z tych kolekcji. Wszystko to dzięki Lubelskiemu Towarzystwu Zachęty Sztuk Pięknych i ministerstwu kultury, które sfinansowały ten projekt.
Szkoda tylko, że nie można się skontaktować ze stroną, bo na podstronie kontaktowej brakuje ikonki „Wyślij”. Ale można wysłać list. Bo adres jest.
Polecamy http://www.artkontakt.pl/
Na zdjęciu: jedyny obraz Wilhelma Sasnala w zbiorach „Znaków Czasu” – Bez tytułu (Tory), z 2004 roku. Według Artkontaktu w zbiorach białostockiej Zachęty jest cykl 6 rysunków tego artysty

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

http://www.nicolaiwallner.com/artists/peter/lostinthewoods.html

tego pana to chyba lubi Dunal ;-)

Anonimowy pisze...

A już myślałam, że to Dunal taki fajny obraz namalowal, to Sasnal:(