13 sierpnia, 2008

Notes.dla.kolekcjonerów będzie już w przyszłym tygodniu


Z największą radością chcielibyśmy zarekomendować Wam specjalną edycje „Notesu na 6 tygodni” Fundacji Bęc Zmiana. Specjalną, bo w całości poświęconą kolekcjonowaniu sztuki najnowszej i (prawie) w całością napisaną przez nas. Wydanie „Notesu.dla kolekcjonerów/Notes.for collectors” jest dwujęzyczne (a fragmentami nawet trzyjęzyczne). Mamy nadzieję, że dzięki temu Notes przyczyni się też do promocji polskiej sztuki za granicą. Dziękujemy bardzo Bognie Świątkowskiej za propozycję wydania tej książki, a przede wszystkim za pracę jaką ona, a także cały zespół Bęc Zmiany włożył w wydanie tej książki. Dziękujemy również Kamili, Paulinie, Piotrkowi i Drążkowi za wiele godzin spędzonych nad tym notesem.
W „Notesie.dla. kolekcjonerów” znajdziemy krótką historię polskiego rynku sztuki po 1989 roku, wypowiedzi kuratorów, krytyków i znawców rynku, przewodnik po najciekawszych galeriach, muzeach, wydawnictwach i stronach internetowych, nasz subiektywny ranking najważniejszych polskich dzieł sztuki powstałych po roku 2000, a także krótką prezentację dwunastu najbardziej naszym zdaniem obiecujących młodych artystów. Ich prace posłużyły także za materiał ilustracyjny.
Ale będzie tam także „Przewodnik dla początkujących”, wyjaśniający krok po kroku podstawowe kwestie związane z kolekcjonowaniem sztuki najnowszej. Dla wielu z czytelników „ArtBazaaru” nie będzie to nowość. W końcu wiele z tych porad już wielokrotnie pojawiło się na stronach naszego blogu. Ale chyba warto je przeczytać jeszcze raz w dość poukładany sposób.
Polecamy „Notes.dla.kolekcjonerów”. Powinien być dostępny w tradycyjnych miejscach dystrybucji „notesów” Fundacji Bęc Zmiany w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że od początku tygodnia.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

dobra incjatywa

Piotr Bazylko pisze...

Dziękujemy bardzo.Zapraszamy do obejrzenia wersji elektornicznej notesu na stronie Fundacji Bęc Zmiana www.funbec.pl

Anonimowy pisze...

rynek_sztuki.pdf (2,76 MB)

Anonimowy pisze...

Faktycznie, notes jest bardzo udany,jest jednak jednoALE - Dunal.

Anonimowy pisze...

Przejrzałem "notes dla kolekcjnerów" w wersji elektronicznej. To na prawdę praktyczny przewodnik po rynku sztuki, galeriach, instytucjach... Gratulacje! Za jakiś czas proszę pamietać o kolejnych uaktualnionych wydaniach ;)

Pozdrwiam/ Pawel L.

PS. Pochodze z Radomia. Proszę spojrzeć przychylnym okiem również na to miasto i Muzeum Sztuki Współczesnej W Radomiu (z 4 tys. bardzo ważnych prac polskiej sztuki współczesnej) oraz Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" (któremu patronuje Andrzej Wajda, i któremu przekazał swoją kolekcję).