07 sierpnia, 2008

Torba z ilustracją z "Mausa"? Proszę bardzo, w Strandzie

Znana nowojorska księgarnia Strand Bookstore (przez wielu uważana za największą w Nowym Jorku, używajaca nawet hasła reklamowego “18 mil książek”) wprowadziła do swojej oferty nowość – płócienne torby na książki z serii „Artist Series”. O co chodzi? Torby ze Stranda znane są jako cool-produkty wśród nowojorskich intelektualistów. Teraz Strand poprosił kilku artystów, by przygotowali prace, które zostaną nadrukowane na płóciennych torbach. Pierwsza torba ukazała się z rysunkiem z kultowego komiksu „Maus” Arta Spigelmana, nowojorczyka zresztą. Druga torba to rysunek brytyjskiego artysty Davida Hockneya „A Bag Full of Books”.
Trzecia z kolei to komiks Adriana Tomine’a. Strand zapowiada już wkrótce kolejne “torbowe” premiery. Na razie nie ujawnia, kto przygotuje na nie prace. Torby można kupić i obejrzeć tutaj. Kosztują od 9,95 do 10,95 dolara nie licząc kosztów przesyłki.
A w tym miejscu warto przypomnieć projekt, który przygotował kilka lat temu „Piktogram”. Do każdej rocznej prenumeraty pisma dodawano wtedy torbę z nadrukowanym rysunkiem Wilhelma Sasnala. Toreb wyprodukowano łącznie 200, więc dziś jest to już całkiem cenna rzecz.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

będzie na ziemniaki...

Anonimowy pisze...

bardziej pasowałaby kapusta. Ze trzy główki wejdą

Anonimowy pisze...

ciekawe ile orzechów włoskich poniesie???