05 grudnia, 2008

Przewodnik Kolekcjonera Sztuki Najnowszej – od dziś w sprzedaży

Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej jest kontynuacją Notesu.dla.kolekcjonerów, którego sukces zachęcił nas do przygotowania edycji książkowej. Przewodnik to jego nowa i lepsza wersja.


Dla tych co znają Notes – w przewodniku napisaliśmy od nowa rozdział poświęcony rynkowi sztuki po roku 1989, dodaliśmy kilka rozdziałów w części dotyczącej budowania i tworzenia kolekcji. Kompletną nowością jest rozdział pokazujący sylwetki 66 artystów, których twórczość była dla nas inspiracją intelektualną i znacząco wpłynęła na kształt naszych kolekcji. Jednak najwięcej nowego, naszym zdaniem, wnosi rozdział poświęcony prywatnym kolekcjom sztuki najnowszej w Polsce. Oprócz opisu kolekcji, poprosiliśmy właścicieli kolekcji o przedstawienie swoich ulubionych prac i lektura tych wypowiedzi (min. Krzysztofa Musiała, Jana Michalskiego i Dariusza Bieńkowskiego) pokazuje, że pasja jest tu cenniejsza niż pieniądze.

Książkę uzupełniają aneksy zawierające informacje dotyczące instytucji prezentujących sztukę najnowszą w Polsce, czasopism poświęconych sztuce, a także praktyczne porady dla zainteresowanych nabywaniem dzieł sztuki na aukcjach i targach.

Od dziś książka jest dostępna w księgarni wysyłkowej Ha!artu , a dziś wieczorem, przedpremierowo, będzie dostępna podczas wernisażu wystawy kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej
ISBN 978-83-61407-88-1, 978-83-925107-3-4
Liczba stronic: 288
Miejsce i data wydania: Kraków - Warszawa 2008
Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana, Korporacja Ha!art
Okładka: miękka
Cena: 49 złotych

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu udzielonemu przez Grupę ING oraz Fundację Sztuki Polskiej ING.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

http://allegro.pl/item497949260_artystki_dla_manify_2009_marta_deskur.html

Cezar pisze...

Zapewne warte swojej ceny, :).