06 stycznia, 2009

Rysunki Kubusia Puchatka na aukcji Sotheby

Z ubiegłorocznych wydarzeń została nam informacja o sprzedaży na aukcji w Sotheby’s oryginałów rysunków Ernesta Sheparda do książek o najsłynniejszym misiu Kubusiu Puchatku. Całość kolekcji rysunków przebiła wszelkie estymacje i osiągnęła kwotę 1,3 miliona funtów. Najdrożej sprzedanym rysunkiem został “He went on tracking, and Piglet ... ran after him” za sumę 115,250 funtów.
Przy sposobności polecamy zajrzeć do książek z Puchatkiem (oczywiście tych ilustrowanych przez Sheparda a nie do współczesnych disneyowskich wersji) i przypomnieć sobie te subtelne i wysmakowane rysunki.
Ja zawsze byłem większym fanem Uszatka niż Kubusia Puchatka i strasznie bym się ucieszył gdyby kiedyś na naszych aukcjach pojawiły się rysunki Uszatka wykonane przez Zbigniewa Rychlickiego. Miejmy nadzieję że przetrwały.

Na zdjęciach oryginał rysunku Ernesta Sheparda oraz polskie wydanie Chatki Puchatka (2 wydanie, Nasza Księgarnia 1954 rok).

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kubuś Puchatek nie żyje.
Osłabiny trzydniową kuracją miodami przy współudziale tego piepszonego tygryska, zatoczył się na peronie we Włoszczowej i wpadł pod pociąg do Krakowa.

Anonimowy pisze...

A wszystko dlaetego, że pociągi przestały stawać we Włoszczowej...

chwila60 pisze...

Oj tak, Kubuś Puchatek i jego przyjaciele mogą wyglądać tylko tak jak na rysunkach Sheparda, Disney i jego wersje, zwłaszcza te dzisiejsze z trójwymiarowymi postaciami to jakaś pomyłka. bardzo cieszy mnie jednocześnie, że w książkowej kontynuacji pt. "powrót do Stumilowego lasu" postarano się i rysunki są prawie kreska w kreskę w takim stylu jak w oryginałach.