18 marca, 2009

Aukcja "Inne spojrzenie" wraca po trzech latach nieobecności

Po trzech latach przerwy znów wraca aukcja sztuki fundacji „Inne spojrzenie”. Fundacja zbiera pieniądze na rzecz dzieci autystycznych i upośledzonych „Inne spojrzenie”. Lista artystów, którzy podarowali swoje prace na aukcję już jest imponująca, a codziennie dochodzą nowe prace. Już dziś jest przygotowanych do licytacji 171 prac 121 artystów
Zasadą tej aukcji jest, jak większości aukcji charytatywnych, że prace uznanych artystów startują od tego samego poziomu, co prace artystów nieznanych, debiutujących. Wśród autorów podarowanych do licytacji prac są między innymi Zbyszek Rogalski, Radek Szlaga, Marcin Maciejowski, Monika Sosnowska, Honza Zamojski, grupa Twożywo, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Stępiński czy Maciej Sieńczyk. Pewnie za kilka dni lista się wydłuży, bo zasadą tej aukcji było, że nowe prace pojawiały się nawet kilka dni przed zakończeniem licytacji.
My mamy do tej aukcji szczególny sentyment, bo poznaliśmy się z Krzysztofem trzy lata temu właśnie podczas aukcji „Inne spojrzenie” . Licytowaliśmy przeciwko sobie walcząc o prace Jakuba Juliana Ziółkowskiego i portet Pawła Althamera wykonany przez Krzysztofa Gierałtowskiego.
Teraz szczegóły techniczne aukcji. Licytacja miała rozpocząć się wczoraj wieczorem, ale na razie się nie rozpoczęła. Zakończyć ma się 27 marca między godziną 21 a 22 (w zależności od godziny wystawienia pracy). Prace można oglądać na stronie www.innespojrzenie.pl. Licytacja, podobnie jak trzy lata temu, odbywać się będzie za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro.pl. Przed zakończeniem licytacji prace będzie można obejrzeć, najprawdopodobniej w warszawskim MSN.
Trzy lata temu na aukcji wylicytowano prace za łączną sumę 75 tysięcy złotych. Najwyżej wylicytowano rysunek Wilhelma Sasnala - został sprzedany za 6350 zł. O połowę niższe ceny osiągnęły prace Pauliny Ołowskiej i Agaty Bogackiej. Bardzo dobrze sprzedały się też lalki „Broodnowców” autorstwa Pawła Althamera.

Na zdjęciu fotografia Zbyszka Rogalskiego „Koło” z 2009 roku. Praca z tej edycji jest częścią pierwszej od 9 lat solowej wystawy tego artysty w warszawskim CSW.

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

My mamy do tej aukcji szczególny sentyment, bo poznaliśmy się z Krzysztofem trzy lata temu właśnie podczas aukcji „Inne spojrzenie” . Licytowaliśmy przeciwko sobie walcząc o prace Jakuba Juliana Ziółkowskiego i portet Pawła Althamera wykonany przez Krzysztofa Gierałtowskiego.
- TO BARDZO ŹLE :(, ZŁA AUKCJA.

Anonimowy pisze...

Interesujące zjawisko - artyści z wielu galerii, które podpisują wyłączność z artystami, nie biorą udziału w aukcji. Ci chciwi galerzyści/stki :[

Anonimowy pisze...

Polski blog grupy The Krasnals zmienił adres z thekrasnals.pinger.pl na

thekrasnals-pl.blogspot.com

Anonimowy pisze...

A propos The Krasnals.Dlaczego do udziału w aukcji nie zaproszono tej grupy? O ile mi wiadomo brali oni dotychczas udział w 2 aukcjach charytatywnych,oba obrazy osiągnęły rekordowe sumy na łączną kwotę ponad 57 tys zł. Podczas ostatniej aukcji fundacji „Inne spojrzenie” wylicytowano łącznie 75 tysięcy złotych.W takiej sytuacji uważam,że udział Krasnali w tym przedsięwzięciu przyniósł by wiele korzyści zarówno artystycznych jak i finansowych.Jego brak jest dużym przeoczeniem i stratą dla organizatorów.

Anonimowy pisze...

Krasnale, przenieście się na innego bloga w waszymi komentarzami, jaka to strata. Przecież wszyscy wiedzą, że to wy piszeciete komentarze, więc już sobie darujcie i spadanko.

Anonimowy pisze...

a co to za strażnik który chroni artbazaar przed krasnalami? Nie wiem jak sztuce czy artbazaarowi, ale aukcjom charytatywnym póki co nie zaszkodzili.

A na tę aukcję są specjalne zaproszenia czy każdy może się zgłosić?

Anonimowy pisze...

myślę, że gdyby organizatorzy zawiadomili "tych galerzystów/stki :[" o aukcji, to pewnie ich artyści by wzięli udział w aukcji

Anonimowy pisze...

no właśnie, jak to jest z tą aukcją? może się zgłosić każdy czy rzeczywiście tylko ci wybrani. a jeśli chodzi o krasnali, to w tej kwestii można im akurat odpuścić, w końcu nawet jeśli sami piszą sobie komentarze, to akurat tym razem cel jest szczytny. dla dzieci byłoby spoko gdyby pojawiło się tam więcej fajnych, profesjonalnych prac, bo szczerze mówiąc, z tego co widziałam to jakościowo raczej drobna porażka. nie chcę nikogo obrażać. ale widzieliście np. edytę górniak w ołówku i węglu? no sorry ale ja wolę the krasnals.

Anonimowy pisze...

niech sobie piszą, każdy może robić co chce, komentarze sa otwarte dla wszystkich.
I właśnie racja - pojawiłoby się coś fajnego, a nie jak zwykle na aukcjach zbiera się największy śmietnik, byle by coś dać, ale tak żeby nie było za bardzo szkoda.
The Krasnals słusznie poruszają ten temat robiąc prace specjalnie na aukcje. To akurat jest dla nich dużym plusem.

Ania Kamińska pisze...

Wspaniała a(u)kcja! Ja wprawdzie z galerzystek, ale podgatunek nie-chciwy:) Dopiero dziś przeczytałam o inicjatywie i domyślam się, że jest za późno... Szkoda, bo w naszej galerii wystawia prace aż 255 Artystów - wielki potencjał! Domyślam się, że licytacje odbywają się cyklicznie, więc za rok z przyjemnością przypomnimy "naszym" Artystom. Trzymam kciuki za powodzenie "Innego Spojrzenia"!:)

Anonimowy pisze...

;)