09 marca, 2009

Różnorodna i ciekawa oferta Desy Unicum

Ciekawą ofertę przygotowała dla kolekcjonerów Desa Unicum. Już w najbliższy czwartek 12 marca będzie miała miejsce już 10 aukcja sztuki współczesnej organizowana przez ten dom aukcyjny. Oferta jest bardzo różnorodna i kilka z propozycji naprawdę ciekawych. Wśród propozycji moją uwagę zwróciła znakomita praca Jana Tarasina „Przedmioty potencjalne” z 1992 roku (cena wywoławcza 80000zl) oraz mój ulubiony obraz na tej aukcji „Judyta i Holofernes” Edwarda Dwurnika (10000zl). Znakomita, wczesna praca tego artysty.

Przepiękny i bardzo efektowny jest „Termogram” Józefa Robakowskiego (8500 zł) oraz „Kompozytorka” Jana Dobkowskiego (15000zł).

Warto też zwrócić uwagę na rysunek „Pływaczka” Jerzego Nowosielskiego (4000zł), pracę „Bez tytułu” Leona Tarasewicza (14000 zł) oraz zdjęcie „Bez tytułu” Marka Piaseckiego (4000zł).

Ciekawostką dla kolekcjonerów Jarosława Modzelewskiego jest wycinanka „Na plaży” z 2000 roku (3500zł). Praca ta nie jest tak ekspresyjna jak wcześniejsze wycinanki artysty, ale trzeba przyznać, że tego typu prace rzadko pojawiają się na rynku i może być ciekawym uzupełnieniem kolekcji. Z kolei miłośnicy twórczości innego twórcy związanego z Gruppą, Ryszarda Grzyba mogą powalczyć o bardzo interesujący obraz „Nie dla wszystkich ten sam ogień” (35000zl).
Zapraszamy na aukcję.
Na zdjęciach odpowiednio – Jan Dobkowski „Kompozytorka” oraz Jan Tarasin „Przedmioty potencjalne”

Brak komentarzy: