24 marca, 2009

Wykłady na temat twórczości Andrzeja Wróblewskiego w krakowskim Zderzaku

Po „Bibliotece Aleksandryjskiej” i twórczości Zbigniewa Makowskiego, przyszedł czas na Andrzeja Wróblewskiego. Przez najbliższe dwa weekendy (piątek i sobota, odpowiednio 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia) krakowska Galeria Zderzak proponuje cztery spotkania, które mają być wprowadzeniem do omówienia twórczości Wróblewskiego. M.in. z uwagi na czas Wielkiego Postu, pomysłodawca spotkań, Jan Michalski, nazwał je rekolekcjami.
Każde z czterech „rekolekcji” będzie zbudowane wokół jednego z dzieł artysty. Pierwsze wokół pracy „Człowiek”. Drugie –„ Ryby-ptaka”. Trzecie - „Zatopionego miasta”. A czwarte – „Zakochanych spacerujących ze słońcem”.
Przypomnijmy, że Jan Michalski jest współautorem, wspólnie z Martą Tarabułą, Jarosławem Modzelewskim i Markiem Sobczykiem, książki, „Wróblewski nieznany”, wydanej w 1993 roku.
Wykłady będą się odbywały w Zderzaku (ulica Floriańska 3 w Krakowie), o godzinie 20. Wstęp na wykłady jest bezpłatny, natomiast galeria przeprowadzi wielkopostną kwestę na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

JA TAK NIE DO TEMATU,
ALE
COŚ ŚWIEŻO MALOWANE CICHNIE.
CZEMU ACH CZEMU ?

Aneta Rostkowska pisze...

witam
z tego co widzę na stronie zderzaka to nie o 20.45 a od 20 do 20.45 . pozdrawiam!

Piotr Bazylko pisze...

dziękuję, poprawiamy. takie info dostaliśmy ze Zderzaka.