27 kwietnia, 2010

"Co to jest program muzeum?" - pierwsza dyskusja w krakowskim MOCAK


Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK – skrót od angielskiej nazwy Museum of Contemporary Art in Krakow) jest jeszcze w organizacji. Nawet strona muzeum www.mocak.pl
jest jeszcze w budowie.
Ale już jutro, 28 kwietnia odbędzie się pierwsze wydarzenie organizowane przez MOCAK – panel „Co to jest program muzeum?”. Wezmą w nich udział obecni lub byli szefowie największych instytucji sztuki najnowszej w Polsce: Piotr Krajewski (WRO – Wrocław), Dorota Monkiewicz (muzeum sztuki współczesnej – Wrocław), Piotr Piotrowski (Muzeum Narodowe – Warszawa), Anda Rottenberg (b. dyrektor warszawskiej Zachęty), Jarosław Suchan (Muzeum Sztuki w Łodzi), Joanna Mytkowska (MSN – Warszawa), Marek Świca (Muzeum Narodowe – Kraków) oraz dyrektor MOCAK w organizacji, Maria Anna Potocka.
Sposób wyboru Marii Anny Potockiej na Dyrektor MOCAK w organizacji bez konkursu wywołał wiele emocji, zarówno w samym Krakowie, jak i w Polsce. Dobrze, że pierwszym wydarzeniem MOCAK jest właśnie dyskusja na temat programu Muzeum. Dodajmy, że po wystąpieniach zaproszonych gości – „otwarta dyskusja”, w której będzie mógł wziąć udział każdy z uczestników spotkania.
W dyskusji „Co to jest program muzeum?” będzie można wziąć udział 28 kwietnia o godzinie 16 w auli Centrum Studiów Humanistycznych UJ przy ulicy Grodzkiej 64. Oczywiście w Krakowie.

Brak komentarzy: