08 czerwca, 2010

Premiera ArtBazaar Records już w czwartek w fundacji Bęc Zmiana

Serdecznie zapraszam 10 czerwca (czwartek) na godzinę 19 do fundacji Bęc Zmiana (ul. Mokotowska 65 w Warszawie) na premierę i promocję dwóch wydawnictw naszego nowego labelu muzyczno-sztukowego ArtBazaar Records. To trochę ziszczenie naszych „młodzieńczych” marzeń – mieć własny label muzyczny.

Tworząc to wydawnictwo chcielibyśmy pokazać, że artyści sztuk wizualnych również tworzą ciekawą muzykę. To w połączeniu z unikatowymi okładkami tworzonymi przez artystów stworzy naszym zdaniem, mieszankę piorunującą. ArtBazaar Records nawiązuje do historycznego projektu z lat 80. wydawnictw płytowych galerii RR i Alma Artu, o czym można przeczytać tutaj.

Są też już gotowe plakaty reklamujące nowe wydawnictwo ArtBazaar Records, które wykonał Maciej Sieńczyk. 10 czerwca będzie miała miejsce premiera dwóch winylowych wydawnictw płytowych: płyty „Ameboid” Mariusza Tarkawiana (ABR 001) oraz słuchowiska „Zsyp” Wojciecha Bąkowskiego (ABR 002). Każda z płyt wydana została w nakładzie 250 egzemplarzy. 66 z nich sprzedawanych będzie z autorskimi okładkami wykonanymi przez artystów. W przypadku oby tych artystów każda okładka będzie inna. Mariusz wykonał „klasyczne” okładki płytowe z powtarzającym motywem małżowiny usznej. Z kolei Wojciech Bąkowski na każdej z płyt przedstawił taniec muchy wokół lampy.

ABR 001 – Mariusz Tarkawian „Ameboid” – muzyka elektroniczna łącząca tworzone przez artystę na syntezatorze dzwięki z zaskakującymi dzwiękami świata zewnętrznego – ludzkimi głosami, ludowymi zaśpiewkami, odgłosami cywilizacji. Więcej o płycie tutaj.

ABR 002 – Wojtek Bąkowski „Zsyp” – to słuchowisko w trzech częściach. Jest to opowieść o rzeczach i sprawach, jakich nie widzimy na co dzień. One zawsze gdzieś koło nas są – warczące lodówki, odgłosy, oddechy, rozmowy zza ścian, z szybu windy, tajemnicze chomiki żyjące w ścianach naszych mieszkań. Druga strona płyty to tylko jeden utwór, opus magnum czarna suita pt „Śmierć”. „Zsyp” może być soundtrackiem do nieistniejącego „Filmu Mówionego 0”. Więcej o płycie tutaj.
Obaj artyści będą brali udział w najbliższym czasie w zbiorowych wystawach: Wojciech Bąkowski w CSW Zamek Ujazdowski, a Mariusz Tarkawian w Muzeum Narodowym. Obaj też będą mieli solowe wystawy: Wojciech Bąkowski w Laboratorium w CSW Zamek Ujazdowski, a Mariusz Tarkawian w macierzystej galerii Program.

Serdecznie zapraszamy!

2 komentarze:

Otusiunio pisze...

performer, rzeźbiarz, malarz,konceptualista,muzykomajker,rysor,akcjonista- człowiek renesansu, artysta-davincista, w zgodzie z reformą szkolnistfa-musyka i sztuka wy komitywie:)

Visual Culture pisze...

zamiast vinyli powinno być na kasetach !