22 listopada, 2010

8. aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej już jutro w Warszawie

Jeszcze tylko dziś można oglądać w warszawskiej Galerii Senatorskiej (ulica Senatorska 11 na Starym Mieście) prace przeznaczone na aukcję Fotografia Kolekcjonerska 8. Aukcja ta odbędzie się jutro, 23 listopada o godzinie 13 właśnie w Galerii Senatorska.Wystawa ta to rzadka możliwość obejrzenia często znakomitych, historycznych już dziś prac takich artystów jak: Jan Bułhak, Edward Hartwig, Jerzy Lewczyński, Zygmunt Rytka, Józef Robakowski, Andrzej Lachowicz, Przemysław Kwiek, Krzysztof Wodiczko, Wojciech Prażmowski,Zbigniew Libera, Ewa Partum czy Ireneusz Zjeżdżałka. Są też prace młodszych artystów: Anny Konik, Maurycego Gomulickiego, Marty Deskur, Ivo Nikicia, Przemysława Pokryckiego i wielu, wielu innych.Wiele ostatnio miejsca poświęcamy fotografii. Choćby ostatnia wiadomość o Paris Photo pokazuje, że na światowym rynku kolekcjonerskim fotografia ma się znakomicie, fotografie w pełnoprawny sposób funkcjonują na rynku obok malarstwa, rzeźby czy instalacji. U nas fotografia jeszcze wciąż jest uważana za coś mniej atrakcyjnego rynkowo, choć w ostatnich latach bardzo się to zmieniło.
Między innymi dzięki projektowi Fotografia Kolekcjonerska. Od kilku sezonów organizowane są wystawy fotografii i przpeorwadzono już 7 aukcji polskiej (i zagranicznej) fotografii.Teraz czas na ósmą już aukcję. Ci, którzy nie mogą dotrzeć do Warszawy, aby obejrzeć wystawę, ale także i na licytację, polecam katalog internetowy i licytowanie telefoniczne.

Na zdjęciach: Jan Bułhak, Bez tytułu, 1917; Józef Robakowski, 10 pól ostrości, fotografia analityczna, 1969/2000, Ed.3/5; Maurycy Gomulicki, Sierotka #001, 1997, Ed. 1/1. Zdjęcia dzięki uprzejmości Artinfo.pl.

1 komentarz:

vedd pisze...

Czy brak komentarzy po aukcji ma związek z jej sukcesem czy też jego brakiem? Mam wrażenie, że środowisko ją przemilczało, a ja nie należąc do niego, ciągle nie wiem czy miała ona jakikolwiek sens? Brak szerszego odzewu świadczyłby o tym, że nie miała.