15 marca, 2011

Starsi niż Czterdziestolatek

Magazyn Modern Painters, w lutowym wydaniu, wybrał ośmioro artystów, w wieku co najmniej 40 lat, których twórczość powinniśmy uważnie śledzić w nadchodzących latach. Całość zatytułowana jest „Na (naszym) radarze” z podtytułem Doświadczenie przebija Nowość. Redakcja Modern Painters zmęczona bezustannym i bezrefleksyjnym pościgiem za młodością w sztuce tym razem bliżej przygląda się artystom w średnim wieku.


Wybrana ósemka to artyści z różnych części świata, których oprócz wieku łączy doświadczenie, szereg wystaw i już spory dorobek artystyczny. Wśród wymienionych artystów pojawia się Polak mieszkający w Nowym Jorku – Jan Baracz. Baracz to artysta tworzący w wielu mediach – od fotografii do rzeźby i wideo. Zaintersowanych odsyłamy do jstrony internetowej artysty. Na naszych zdjęciach można zobaczyć najnowsze jego prace z wystawy w Stephan Stoyanov Galery w Nowym Jorku.


Najbardziej znanym z czterdziestolatków jest niemiecki artysta Thomas Zipp, którego już niedługo będzie można zobaczyć na tegorocznym Art Basel. Pozostali artyści to Paul Pagk, Allison Davies, Zineb Sedira, Daniel Senise, Leona Christie i Kira Lynn Harris. Zapraszamy do wyszperania w Internecie wyróżnionych artystów.

Na zdjęciach prace Jana Baracza.( dzięki uprzejmości Stephan Stoyanov Galery)

Brak komentarzy: