09 marca, 2011

Zapraszamy na Ścieżkę Galeryjną - już jutro o godzinie 13

Niedawno Krzysztof, zainspirowany zamknięciem galerii fotograficznej Yours Gallery namawiał nas wszystkich do odwiedzania galerii ( czytaj tutaj). Jakby w odpowiedzi Gablota Krytyki (WWW.gablotakrytyki.pl) zorganizowała po Warszawie Ścieżkę Galeryjną. W każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 13:00 przed bramą ASP na Krakowskim Przedmieściu rozpoczynać się ma Scieżka Galeryjna, która po długim marszu od galerii do galerii ma zakończyć kończąc trasę przy pl. Unii Lubelskiej.
Celem Ścieżki Galeryjnej jest regularne odwiedzanie i oglądanie nowych ekspozycji w galeriach po drodze oraz poddawanie ich krytyce. „Chcemy dać impuls do szerszego komentowania życia artystycznego stolicy, w której istnieje wiele interesujących galerii, często niezauważanych i pozostających w niszy, mimo ciekawych wystaw. Nasze spacery mają na celu odnowić rytuał regularnego… chodzenia na wystawy” – piszą organizatorzy Ścieżki Galeryjnej.
Nie trzeba dodawać, że w zależności od aktywności galerii trasa za każdym razem ulegać będzie zmianie ze względu na możliwości odwiedzenia galerii lub brak ekspozycji. Organizatorzy otwarci są też na propozycje zmian i modyfikacji.
Oczywiście Ścieżka Galeryjna jest trudno dostępna dla „ludu pracującego” ( w tym na przykład nas!). Ale może z czasem powstanie oddział ludzi pracujących, którzy będą odwiedzali galerie w czwartek wieczorem, na przykład?
Bardzo pochwalamy ideę Gabloty Krytyki i zapraszamy Was, w miarę możliwości, do masowego udziału w Ścieżce Galeryjnej. Więcej informacji na temat najbliższej ścieżki, która startuje już jutro, 10 marca, o godzinie 13 znajdziecie tutaj.

3 komentarze:

Michał Chojecki pisze...

Pracujemy nad wersją dostępną dla "ludu pracującego". Jutrzejszy pierwszy raz będzie laboratorium i próbą, jak w praktyce sprawdza się formuła spaceru, jak wypada czasowo i jak planować przejścia. Przy odrobinie dobrej woli ze strony galerii już od kwietnia ścieżka odbywać się będzie w soboty.

pozdr
MCH & GblKrtk

! pisze...

mam pytanie czy w Happen Transfer,
Le Guern i Propagandzie są teraz jakieś wystawy, nie mogę znaleźć informacji na ich stronach?

Pozdrawiam

Michał Chojecki pisze...

z tego co wiem, to na razie nic nie ma