21 marca, 2011

Znamy już nominacje do nagrody Spojrzenia 2011

Znamy już artystki i artystów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Spojrzenia 2011. Przypomnijmy, że jest to nagroda dla Nagroda Fundacji Deutsche Bank dla młodych polskich artystek i artystów (do 35 roku życia). Przyznawana jest co dwa lata i wśród laureatów są takie artystki i artyści jak: Elżbieta Jabłońska (2003), Maciej Kurak (2005), Janek Simon (2007) i Wojciech Bąkowski (2009). Przyznanie nagrody poprzedzają zawsze nominacje oraz wystawa wszystkich nominowanych w warszawskiej Zachęcie.
Do tegorocznej edycji nominowani zostali: rzeźbiarz i twórca prac wideo Artur Malewski, tworząca obrazy, instalacje malarskie i prace multimedialne Anna Okrasko, „przedstawiciel Penerstwa” Konrad Smoleński, multimedialne duo Ania i Adam Witkowscy, tworzący filmy Piotr Wysocki, artysta i animator sztuki (Wydawnictwo „Morava”) Honza Zamojski oraz tworząca instalacje dźwiękowe Anna Zaradny.

Wszyscy nominowani wezmą udział w wystawie, która odbędzie się w Zachęcie od 18 września – 13 listopada 2011. Kuratorem wystawy będzie Daniel Muzyczuk.
Laureata bądź laueratkę (albo laureatów) konkursu poznamy 20 października 2011. Pierwsza nagroda w konkursie to 15 000 euro, drugą nagrodą jest trzymiesięczny pobyt studyjny w Villa Romana we Florencji. Tradycyjnie przyznana zostanie również nagrodę publiczności.
Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy. Szczególnie cieszymy się z nominacji artystów, których wydaliśmy płyty w ramach projektu ArtBazaar Records , czyli Adama Witkowskiego (wspólna nominacja z żoną Anią) oraz Konrada Smoleńskiego.
Na zdjęciu: plakat zapowiadający koncert i płytę Konrada Smoleńskiego w ramach projektów BNNT oraz Niuniuni gra na psie (autorstwa Macieja Sieńczyka).

Brak komentarzy: