17 czerwca, 2011

Debiut poznańskiej Galerii Stereo na targach LISTE w Bazylei

Pisząc o polskich galeriach na Art Basel nie wspomniałem o debiucie innej polskiej galerii – poznańskiej Stereo – na odbywających się równolegle w Bazylei targach LISTE. Dlatego teraz nadrabiamy zaległości. LISTE - pierwotnie stworzone jako targi młodych galerii, które nie mają jeszcze szans na debiut na Art Basel (taką drogą poszły FGF i Raster), dziś stały się stałym elementem pejzażu targowego w Bazylei jako alternatywne i ciekawe targi.
Stereo pokazało w Bazylei prace trójki artystów z poznańskiego PENERSTWA: „Film mówiony 5” i instalację Wojciecha Bąkowskiego, film „Drakula” Piotra Bosackiego oraz rzeźby Izy Tarasewicz. Dodatkowo we wtorek i środę na stoisku Galerii Stereo miał miejsce performance Wojtka Bąkowskiego „Take a Minute”.
Jak pisał do nas Michał Lasota z Galerii Stereo zainteresowanie pracami poznańskich artystów jest duże „Nie mamy czasu nawet usiąść” – napisał Michał Lasota.

Na zdjęciach: film Piotra Bosackiego, nora z „Filmem mówionym 5” oraz instalacja „Czekanie i pamiętanie” Wojciecha Bąkowskiego rzeźby Izy Tarasewicz ("Statyw", "Mały człowiek", "Klepisko”).

Brak komentarzy: